Субота, 24 Лютого
Головна Медіапростір На Гавайських островах прийняли закон проти так званих «смартфонних зомбі»

На Гавайських островах прийняли закон проти так званих «смартфонних зомбі»

161

Влада міста Гонолулу прийняла законодавство, яке забороняє пішоходам дивитися в телефони, писати повідомлення і використовувати цифрові пристрої при переході через дорогу.


Заборона в одному з найбільших міст Гавайських островів набуде чинності 25 жовтня цього року. Таким чином місцева влада прагне зменшити кількість травм і смертей «при неуважній ходьбі». Порушників будуть штрафувати на суму від 15 до 35 доларів. Якщо пішохода спіймають на повторному порушенні, штраф може вирости до 99 доларів.

Закон передбачає виняток для дзвінків у екстрені служби («швидка», поліція, пожежна служба), за ці дії штрафувати не будуть.

Мер міста Кірк Колдвелл (Kirk Caldwell) розповів, що Гонолулу є лідером серед американських міст за кількістю пішоходів, яких збивають на переходах. «Інколи мені хочеться, щоб нам не доводилося приймати деякі закони, щоб, можливо, перемагав здоровий глузд, але іноді нам бракує здорового глузду», - прокоментував він законодавчі зміни. За даними американської влади, за період з 2000 року по 2011 у США пішоходи отримали більш ніж 11 тисячам травм через те, що відволіклися на мобільні пристрої. Однак, критики закону звинувачують міську владу в надмірному регулюванні поведінки мешканців та зазіханні на особисту свободу.

Минулого року влада німецького міста Аугсбург розмістила спеціальні сигнальні вогні на пішоходних переходах, щоб люди, які на ходу користуються смартфонами, теж помічали їх. Мерія піщла на такий крок після того, як 15-річну дівчину збив трамвай. Вона переходила колію в навушниках та при цьому дивилась у свій смартфон.

Media Sapiens
 

Наживо

Ефір

  • 06:00 Гімн України. Молитва
  • 06:05 Deutsche Welle: “Завтра вже сьогодні”
  • 06:30 Час-Time
  • 06:45 Вісті
  • 07:10 В полі зору

Персони

«Час на телебаченні лічиться у секундах. Це час нашого буття.»
Ольга Бабій