Сервіс мікроблогів Twitter заборонив акаунтам Russia Today та Sputnik розміщувати будь-які рекламні пости, – йдеться у заяві, опублікованій 26 жовтня. Росія пообіцяла відповісти на такий крок та назвала його агресивним.
У заяві пояснюється, що компанія пішла на такий крок, виходячи із висновків американських розвідувальних служб про те, що обидві новинні агенції прагнули вплинути на президентські вибори в США 2016-ого року з допомогою соцмереж.
Окрім цього, керівництво компанії заявило про намір використати кошти, виручені від реклами RT та Sputnik з часу, коли вони почали користуватися послугами реклами у соцмережі у 2011 році – 1.9 мільйонів дол. – на зовнішні дослідження можливостей використання Твітеру для громадянської активності та під час виборів, включно з дослідженням зловживань, автоматизованих систем (ботів) тощо.
До суми 1,9 млн дол. входить сума у 274 тис. дол., що їх використали у виборчому 2016-ому році три акаунти RT (Russia Today).
Віталій Мороз, керівник програм нових медіа Інтерньюз-Україна, зазначив у Фейсбуці, що ці новини свідчать про три речі:
- Росія в очах Заходу остаточно перетворилася на “технологічного ворога”, який використовує темну силу Інтернету у своїх цілях;
- Технологічні компанії вперше задумалися над питанням власної відповідальності за національну безпеку, хоча місія бізнесу – переважно діяти за механізмами ринку, який слабо реагує на питання “національний” чи “безпека”
- Уряди визнали силу технологій в формуванні порядку дня в політичних процесах і будуть вибудовувати стратегію поведінки щодо таких акторів як технологічні компанії”.
В російському Міністерства закордонних справ заявили, що вважають, що таке рішення компанія ухвалила під впливом американських спецслужб і пообіцяли відповісти на нього. У відомстві назвали рішення заборонити рекламу каналів RT та Sputnik агресивним.
Офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова зазначила, що заборона реклами каналів RT та Sputnik є “грубим порушенням як міжнародних, так і внутрішніх законодавчих актів, що гарантують свободу слова”.
Нагадаємо, російські журналісти Олег Кашин і Олександр Плющев подали позови до Федеральної служби безпеки Росії, протестуючи проти вимоги надати ключі шифрування до листування в месенджері Telegram. Раніше, 16 жовтня суд у Москві оштрафував Telegram на 800 тисяч рублів (це близько 370 тисяч гривень) за відмову від передачі ФСБ інформації, яка дозволяє декодувати листування користувачів.