Четвер, 1 Травня
Головна На часі Комітет захисту журналістів заявив про підрив свободи преси у США за часів адміністрації Трампа

Комітет захисту журналістів заявив про підрив свободи преси у США за часів адміністрації Трампа

63

Свобода преси у США під час другого терміну президента Дональда Трампа більше не є гарантованою, оскільки журналісти та редакції стикаються зі зростаючим тиском, який загрожує вільному висвітленню події.
Про це йдеться у новому звіті Комітету захисту журналістів (CPJ), присвяченому першим 100 дням другої каденції Трампа, передає Укрінформ.

У звіті зазначається, що адміністрація за цей час посилила атаки та здійснила «вражаючу кількість дій», які разом загрожують свободі преси в США і, ймовірно, потребуватимуть десятиліть для її виправлення. 


«Зростаюча хвиля загроз, з якими стикаються американські журналісти та редакції, є прямою загрозою для американської громадськості. Розслідування, слухання та словесні атаки на федеральному рівні та на рівні штатів створюють середовище, в якому здатність ЗМІ розповідати про дії уряду вже обмежена», - зазначила генеральна директорка CPJ Джоді Гінзберг.

На думку CPJ, уряд та регуляторні органи дедалі частіше обмежують роботу деяких новинних організацій, а також відбуваються цілеспрямовані атаки на журналістів та редакції новин.

Як приклад вони наводять новинне агентство Associated Press, яке стикнулося з репресіями з боку адміністрації президента через недотримання встановлених державою формулювань, оскільки редакція продовжує використовувати назву «Мексиканська затока», а не «Американська затока». А Федеральна комісія зі зв'язку посилює розслідування проти найбільших мовників - CBS, ABC і NBC, та менших - NPR і PBS. Ці кроки, за словами CPJ, широко розглядаються як політично вмотивовані.

Дії США також мають вплив на глобальному рівні. Наприклад ліквідація Агентства США з глобальних медіа призвела до фактичного звільнення тисяч журналістів, а припинення підтримки незалежних ЗМІ з боку Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «збіднило новинний ландшафт» у багатьох регіонах світу.

CPJ закликало захистити свободу преси, щоб «допомогти забезпечити майбутнє американської демократії». Зокрема, Конгрес має визначити пріоритетом прийняття Закону про пресу та Закону про захист свободи слова - обох двопартійних законопроєктів, які можуть зміцнити та захистити свободу преси на всій території США.

Як повідомляв Укрінформ, Трамп підписав указ, спрямований на скорочення Агентства глобальних медіа (USAGM) - материнської компанії «Голосу Америки», «Радіо Свобода» та інших міжнародних мовників, що фінансуються урядом США. Журналісти медіаресурсу та їхні профспілки подали до суду на адміністрацію президента, заявивши, що закриття інформагентства, які фінансуються урядом, порушує право працівників на свободу слова, передбачене конституцією.

У квітні Федеральний суд у Вашингтоні зобов'язав адміністрацію Трампа відновити роботу «Голосу Америки», оскільки спроба закрити фінансований урядом медіаресурс порушує закон і конституцію. Також Федеральний суддя Ройс Ламберт видав тимчасову заборону, яка блокує ліквідацію «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода».

Трамп різко розкритикував телеканал CBS і його програму 60 Minutes, заявивши, що телеканал вийшов з-під контролю і повинен «заплатити велику ціну» за те, що переслідує його, після того, як телеканал показав сюжети про Україну та Гренландію.

На тлі цього стало відомо, що Білл Оуенс, головний виконавчий продюсер програми 60 Minutes на CBS News, йде у відставку через занепокоєння щодо редакційної незалежності.

Фото: EPA 

Укрінформ

Наживо

Ефір

  • 16:30 Телемагазин
  • 16:45 Вісті
  • 17:10 Українські голоси
  • 17:40 Global 3000
  • 18:10 Про головне в деталях

Персони

"Життя коротке - порушуй правила. Прощай швидко. Цілуй помалу. Кохай щиро. Смійся нестримно . І ніколи не шкодуй про те, що змусило тебе посміхнутись"
Володимир Гелемей