Понеділок, 24 Лютого
Головна На часі Волонтери з різних куточків України допомагають військовим у Калуші

Волонтери з різних куточків України допомагають військовим у Калуші

31

Внутрішньо переміщені особи, які стали волонтерами. У Калуші люди, що переїхали на Прикарпаття з Херсона, Миколаєва та Бахмута виготовляють окопні свічки, плетуть маскувальні сітки та збирають смаколики на фронт. Як ті, хто був змушений покинути власні домівки, підтримують оборонців України — у матеріалі ОТБ “Галичина”.

Волонтерство як спосіб підтримати військо!

У волонтерському центрі робота кипить. Пані Світлана, переселенка з Бахмута, плете маскувальну сітку, а пан Андрій пакує чергову посилку для військових. У коробках — чай, солодощі та навіть вервиці, які передають небайдужі мешканці Голиня.

 

 Андрій Куласов - родом із Херсона. На Прикарпаття він переїхав у квітні 2022 року, рятуючись від окупації. Тут вирішив допомагати захисникам і знайшов однодумців серед інших переселенців.

 Волонтерська справа, що об’єднує

Серед волонтерів — пані Тетяна, яка разом із сином переїхала з Миколаївщини. Саме хлопчик надихнув її на добрі справи.

Спочатку він виходив на вулицю, грав на трубі та збирав кошти для військових. Потім на ярмарку побачив, як роблять окопні свічки, і запропонував: «Мамо, давай спробуємо!» — пригадує Тетяна Фурман.

Згодом до них почали долучатися інші охочі. Спершу працювали в гаражах, але це було вкрай незручно — взимку холодно, влітку спекотно. Тож волонтери шукали приміщення, де можна було б ефективніше організувати процес.

До нас приєдналися люди з Миколаєва, Бахмута, а також місцеві мешканці. Усі намагаються робити те, що їм під силу, — каже пані Тетяна.

Себе волонтери жартома називають «мурашками», адже працюють безупинно, щоб якнайшвидше виконати запити військових.

 Важливість окопних свічок та маскувальних сіток

Особливо взимку захисникам украй необхідні окопні свічки, адже вони дають тепло та можливість підігріти їжу. Виготовлення такої свічки — складний процес, що потребує чимало зусиль і матеріалів.

Спочатку ми збираємо бляшанки, які приносять люди. Потім скручуємо картон, вставляємо ґноти, розплавляємо віск чи парафін і заливаємо. Це кропітка робота, у якій задіяні багато людей, — розповідає пані Тетяна. Та додає, одна свічка може горіти до восьми годин, тож на фронті вони надзвичайно цінні.

    

 

 

Не менш важливими є й маскувальні сітки, які постійно потребують військові.

Спочатку ми плели їх із тканини, але вони були занадто важкими. Згодом перейшли на спанбонд — він легший, хоча має один недолік: швидко плавиться. Проте попит на сітки не зменшується, тож ми плетемо їх постійно, — додає волонтерка.

Допомога, яка рятує життя

З травня волонтерам вдалося виготовити 2,5 тисячі квадратних метрів маскувальних сіток та понад дві тисячі окопних свічок.

Посилки відправляємо ледь не щотижня. Це наша маленька, але важлива допомога хлопцям на передовій, — підсумовує Андрій Куласов.

Втім, потреби у волонтерів теж є. Найбільше бракує парафіну, бляшанок та, звісно, робочих рук. Адже чим більше людей долучиться, тим більше допомоги зможуть отримати військові.

Матеріал підготувала Ольга Бабенко

Наживо

Ефір

  • 17:05 Господар
  • 17:20 Кабінет експертів
  • 18:10 Про головне в деталях
  • 18:45 Вісті
  • 19:15 Про головне в деталях

Персони

“Все в моїх руках тому їх не можна опускати! Усмішка та хороший настрій - найкращі супутники в житті людини!”
Любомир Белей