Вівторок, 6 Червня
Головна На часі За 10 років у світі вбито понад 800 журналістів: ЮНЕСКО

За 10 років у світі вбито понад 800 журналістів: ЮНЕСКО

843

Кожні п’ять днів у світі під час виконання своєї роботи гине один журналіст. Про це свідчить звіт ЮНЕСКО – спеціалізованої організації ООН з питань освіти, науки і культури, повідомляє «Радіо Свобода».

За даними організації, за останні десять років у світі вбито 827 журналістів, лише минулого року – 115. Таким чином, 2015 рік став другим за небезпекою для журналістів за десятиліття.

Найнебезпечнішими місцями для роботи журналістів, згідно зі звітом, є Сирія й Ірак, де бойовики «Ісламської держави» з 2014 року стратили кількох представників ЗМІ. Загалом же в цих двох країнах в 2014-му загинули 24 журналісти, а в 2015-му – 23.

У ЮНЕСКО зазначають, що в Україні і Афганістані також вбивали журналістів в 2014 році: 7 загинули в Україні, п’ять – в Афганістані.

"Більшість жертв були місцевими журналістами, в тому числі позаштатними працівниками, які працюють незалежно один від одного і часто без належного захисту", – уточнили в організації, додавши, що позаштатники – найнезахищеніша група у медіасекторі.

фото: ВВС

Наживо

Персони

"Або ви керуєте вашим днем, або день управляє вами"
Петро Солтис