Четвер, 13 Червня
Головна Медіапростір Чому сон важливий для медійників

Чому сон важливий для медійників

1032

“Як налагодити сон під час війни та інші лайфхаки для ліжка” семінар під такою назвою був організований Інститутом масової інформації. Його провели Нікіа Бєльська та Ірина Земляна. Ніка – консультантка зі сну та лайфстайлу здорового довголіття, викладачка йоги та медитації каліфорнійської школи, а також співавторка книги “Коли я нарешті висплюся? Як засинати і прокидатися із задоволенням”. Ірина – медіаекспертка та тренерка з безпеки для журналістів. Пропонуємо вашій увазі серію коротких статей на основі вебінару. Відеоверсію переглянути можна на фейсбук-сторінці ІМІ за посиланням

Сон у нашій культурі здавна є недооціненим елементом життя. Починаючи з приказки “Виспимося на тому світі” й закінчуючи тим, що все життя нас навчають нехтувати сном: ранні вечірки допізна і навіть дитячі дні народження часто закінчуються дуже пізно, а потім підйоми в школу, виш чи на роботу. Тому в нас і немає достатньої поваги до цієї потреби.

Це породжує певні проблеми в більшості дорослих людей. Навіть у мирний час і за сприятливих обставин люди не приділяють досить уваги сну і несерйозно до нього ставляться. 

Сон – це ресурс, який неможливо надолужити. В багатьох з нас є хибне  сприйняття, що коли ми спимо, то ніби виплачуємо організму за всю тут втому, яку він накопичує протягом дня. Насправді наш сон треба сприймати як інвестицію в наступний день. Бо від сну залежатимуть наші настрій та реактивність у комунікації. Наприклад, люди, які недосипають, не відповідають, а лише реагують (англійською react instead replay). Тобто вони реагують на людину, з якою розмовляють, та стають різкішими в комунікації. А комунікації дуже важливі в журналістській роботі. 

До того ж недосипання і поганий сон відбиваються на зовнішності. Люди стають менше подобатися самим собі, що, відповідно, впливає на настрій, зокрема може пригнічувати журналіста, який працює перед камерою. Це навіть не кажучи про здоровʼя. 

Сон важливий, тому, якщо ми змінимо свої переконання із “Сон – це плата за зроблене” на “Сон – це інвестиція в завтрашній день”, ми будемо більш мотивовані докладати зусиль для того, щоб його покращити та виділяти для нього більше часу.

Одна з популярних проблем, що стосується багатьох дорослих незалежно від їхніх обставин життя. Здається, що нам не вистачає часу, особливо часу на себе, а також хочеться якось відстрочити всі свої проблеми. Існує такий феномен – “Back time revenge procrastination”, тобто людина мститься собі та своїм будням тим, що прокрастинує сон, сидячи ввечері перед телевізором, чи з книжкою, чи займаючись ще чимось непотрібним на шкоду своєму сну. Їй здається, що в такий спосіб вона відтягує настання наступного дня, де є якісь неприємні речі чи завдання.

Сон – важливий компонент здорового способу життя без упорядкування якого, в принципі, не можемо працювати й налагодити ні фізичну активність, ні харчування, ні ментальне здоровʼя. На це просто немає ресурсу, коли ми не висипаємося.

Ніка Бельська сподівається: таке інтро переконало тих, хто ще не переконаний, що сон – це важливий елемент життя.

У наступних статтях ми поговоримо про сон під час війни та чи можна доспати необхідну кількість годин не вночі; про те, чи справді існують жайворонки та сови й чи можна їх перевчити; про ритуали для сну та як спати ефективніше і легше засинати, а також про інші важливі для здорового сну питання. 

Записала Ірина Земляна

 

ІМІ

Наживо

Ефір

  • 14:00 Телемагазин
  • 14:15 Вісті
  • 14:30 Сімейний курс з медіагігієни
  • 14:40 Global 3000
  • 15:05 Телемагазин

Персони

"Ніхто не знає , які в нього сили, поки їх не використає"
Ольга Нестерук