Субота, 24 Жовтня
Головна Медіапростір Видовище і «цифрова жертва» — дослідниця виокремила структуру маніпуляцій у ЗМІ

Видовище і «цифрова жертва» — дослідниця виокремила структуру маніпуляцій у ЗМІ

635

Американська дослідниця опублікувала резюме свого виступу на конференції Online News Association про те, як у медіа просувають конспірологічні теорії.


Дана Бойд — головна дослідниця у Microsoft Research, засновниця Data & Society і запрошена професорка Нью-Йоркського університету. У матеріалі під назвою «Медіаманіпуляції, стратегічне поширення та відповідальна журналістика» вона подала тези свого виступу на конференції в Техасі, яка проходила 13 вересня.

The Verge виписав з цього тексту основні моменти. По-перше, Дана вважає, що стратегія манупіляторів склажається з таких трьох частин:

1. Створювати видовище (spectacle) та використовувати соціальні мережі, щоб потрапити у новини.

2. Адаптувати «видовище» таким чином, щоб нова аудиторія змогла легко його відшукати за допомогою алгоритмів пошуковиків.

3. Стати «цифровою жертвою», щоб радикалізувати інших.   

Дослідниця каже про конспірологічні теорії, які останнім часом поширюються в США. У них йдеться про те, що деякі масові стрілянини в Америці були розіграні спецслужбами. Творець фальшивих новин Алекс Джонс (Alex Jones), контент якого нещодавно заблокували технологічні компанії, також підтримував ці чутки.  

 «Такі фрази, як «кризовий актор» (люди, що грають роль жертви піл час навчань екстрених служб. — MS), не поширюються природно у розмовах людей, навіть у соціальних мережах. Щоб ввести їх у загальний лексикон, медіа-маніпулятори повинні переконати великих медіа-підсилювачів працювати від їх імені. Протягом останніх шести років мережа онлайн-антагоністів використовувала масові трагедії, щоб маніпулювати ЗМІ та просувавши цей термін у маси. Вони використовують фальшиві акаунти в соціальних мережах для обговорення теми з журналістами. Вони змінювали дописи у Вікіпедії. Вони намагаються маніпулювати трендами у пошуковиках, щоб ті автоматично заповнювали поле пошуку потрібними їм фразами. Але алгоритмічні системи не є їхньою метою. Журналісти — це справжня мета цих цифрових шахраїв», — пише Бойд.

Дана Бойд вважає, що мета подібних конспірологічних теорій — примусити ЗМІ їх заперечити, тим самим вбудувати їх у порядок денний.  Вона наголошує, що на сьогоднішній день контакти користувачів є не лише у магазинів чи уряду, тому людям потрібно бути більш обачними і бути пильними до інформації, яка поширюється.

Нещодавно MediaSapiens публікував тези дискусії щодо того, як протистояти гібридним атакам, фейкам і російській пропаганді, яка стала більш вигадливою.

Media Sapiens

Наживо

Ефір

  • 20:30 Шлях до Європи
  • 20:50 Потанцюй зі мною!
  • 21:05 Вулиця
  • 21:20 Ігри інтелекту
  • 21:40 Країна на запах

Персони

"Не бійся бути тим, хто ти є насправді"
Юлія Токарук