Вівторок, 19 Січня
Головна На часі У 2020 РОЦІ 44% ЖУРНАЛІСТІВ ЗАЗНАВАЛИ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ ЧЕРЕЗ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ – ДОСЛІДЖЕННЯ ІМІ

У 2020 РОЦІ 44% ЖУРНАЛІСТІВ ЗАЗНАВАЛИ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ ЧЕРЕЗ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ – ДОСЛІДЖЕННЯ ІМІ

756

Протягом 2020 року 44% опитаних ІМІ медійників стикалися з погрозами, нападами, фізичним насильством чи кібербулінгом у зв'язку з журналістською діяльністю.


Такими є результати анонімного адресного опитування медійників, що провів Інститут масової інформації 14–22 грудня 2020 року*.

Понад половину медійників (70%) зазнавали переслідувань у вигляді образ. Другою за популярністю стала категорія “погрози”: її вказало 46% респондентів. Від перешкоджання законній професійній діяльності й кіберцькування постраждало 38% і 34% опитаних відповідно. І ще 5% респондентів отримали тілесні ушкодження внаслідок журналістської діяльності**.

Тільки 30% опитаних журналістів, що зазнавали переслідувань через професійну діяльність, вказали, що зверталися по захист до правоохоронців.

Окрім того, 10% опитаних журналістів зазначили, що члени їхніх сімей зазнавали утисків та переслідувань через професійну діяльність медійників. 

*Дослідження проводилося методом анонімного онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку надсилали потенційним респондентам – журналістам і редакторам. Усього було отримано 185 відповідей від медійників. 83% – респонденти з регіонів України, 17% з міста Києва. 63% жінок, 37% чоловіків Дослідження проводилося протягом 14–22 грудня 2020 року. 

**Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати кілька відповідей

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

ІМІ

Наживо

Персони

"Те, що нас не вбиває, ще пошкодує, що воно нас не вбило, поки була така можливість"
Юлія Юзьків