Субота, 15 Червня
Головна На часі Журналістам повернуть доступ до Верховної Ради під час засідань

Журналістам повернуть доступ до Верховної Ради під час засідань

948

Представники ЗМІ отримають доступ до кулуарів Верховної Ради для висвітлення роботи парламенту під час пленарних засідань у такому ж режимі, як і під час пандемії ковіду.
Про це під час круглого столу на тему: «Про доступ журналістів до кулуарів Верховної Ради та відновлення онлайн-трансляцій засідань парламенту» повідомив керівник Апарату Верховної Ради В’ячеслав Штучний, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми повертаємося до тієї практики, яка була під час пандемії ковіду. Під час засідання Верховної Ради у будівлі зможуть перебувати 20-30 представників ЗМІ. Журналісти вже подали заяви на акредитацію. Ми готові до проведення додаткової акредитації. Після Великодня зберемо журналістів для інструктажу під час перебування у парламенті», –зазначив Штучний.
 
Присутній на круглому столі Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук нагадав, що парламент – це єдиний в країні законодавчий орган, який працює в умовах воєнного стану, тож може вважатися ворогом одним із центрів прийняття рішень. «Маємо ризики, які щомісяця підтверджуються відповідними листами від спецслужб», – сказав Стефанчук.

З огляду на це, зазначила представниця Управління державної охорони Валентина Савіцька, необхідно буде належним чином верифікувати тих представників ЗМІ, які будуть допущені до будівлі парламенту. «Раніше акредитацію у Верховній Раді мали понад 4 тисячі журналістів», – додала вона.

«Нам потрібно сформувати пул журналістів, які ставлять до себе високі репутаційні вимоги», – зауважив Стефанчук.


Керівник пресслужби Верховної Ради Тарас Пастушенко нагадав, що «протягом останніх двох років діє тимчасовий пресцентр, де постійно надається можливість народним депутатам спілкуватися з журналістами».

Як повідомляв Укрінформ, раніше голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявляв, що у суспільстві є великий запит на повернення журналістів до кулуарів Верховної Ради, а у Комітеті з питань свободи слова немає переконливої аргументації, чому цього не можна зробити.

 

Укрінформ

Наживо

Ефір

  • 18:45 Невичерпне джерело
  • 19:15 Світлиця Надії
  • 19:45 У світ за людьми
  • 20:00 Музика на «Галичині»
  • 20:10 Храми Прикарпаття

Персони

"Від життя ви отримуєте тільки те, що просите. Не бійтеся просити більше"
Вікторія Резун