Четвер, 20 Червня
Головна Телеканал Історія каналу

Історія телеканалу

Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина», засноване обласною радою першого демократичного скликання 7 листопада 1990 року, є чи не першою в Україні спробою і прикладом громадського телевізійного мовлення.

Розпочавши мовлення 30 листопада 1991 року й пройшовши непростий шлях від позиченої камери, принесених для щойно створеної студії власних телевізорів працівників, магнітофонів та мікрофонів, телеканал перетворився на вагомий засіб масової інформації, добре відомий на теренах України.

Визначальна роль в створенні та подальшому розвитку ОТБ «Галичина» належить заслуженому журналісту України Ользі Михайлівні Бабій, яка протягом 25 років незмінно очолювала телеканал, була й залишається її головною натхненницею.

Золотими літерами в історії телеканалу викарбовані імена Василя Лесіва, Ореста Олексишина, Василя Ганущака, Тараса Собка, Романа Захарчука, Тараса Майстришина, Галини Філіпової, Надії Семенкович, Ольги Іроденко, Ярослава Гнеся та багатьох інших, які своєю щоденною невтомною працею творили «Галичину» як сучасне телебачення модерної Української держави.

Будучи ровесниками незалежності, телебачення «Галичина» відіграло непересічну роль в процесах декомунізації, демократизації та становлення громадянського суспільства на Прикарпатті й у країні в цілому. Буремні дев’яності з вічами і демонстраціями, пікетуваннями ще червоної Верховної Ради, боротьба з русифікацією, утвердження української національної ідеї — теми, що стали визначальними для журналістів та операторів, які й самі були активними і безпосередніми учасниками тогочасних подій, сприяючи відродженню суверенної Української держави. Що й казати, якщо синьо-жовтий стяг на ратуші в м. Івано-Франківську вперше підняв оператор телеканалу Тарас Майстришин, а фільм «Дем’янів Лаз», створений Романом Круциком і Тарасом Собком, обійшовши світ, явив страшну правду про комуністичний режим та його злочини перед українською нацією. Особливе місце в життєписі «Галичини» належить праці, що її здійснив весь колектив, висвітлюючи та беручи активну участь в подіях Помаранчевої революції, Революції Гідності, під час спеціальних репортажів із гарячих точок на Сході країни в умовах чергової російської агресії проти України.

Не менш важливо і те, що ми здійснюємо мовлення 100% державною українською мовою, власним прикладом протидіючи повзучій русифікації національного інформаційного простору.

За тридцять років телеканал став справжнім майданчиком для змагання думок та аргументів, відображаючи не лише складний спектр суспільно-політичного життя, але й що важливо – допомагаючи краянам розуміти й орієнтуватися в перебігу політичних подій, виробляти власну точку зору та громадянську позицію. В прямому етері обласне телебачення «Галичина» транслює основні суспільно значущі події, культурно-мистецькі, духовні заходи, різноманітні розважальні програми. Це і сесії обласної ради, різноманітні віча, громадсько-політичні заходи, релігійні прощі, мистецькі події та музичні перформанси в населених пунктах краю.

16 січня 2017 року обласне телебачення «Галичина» розпочало супутникове мовлення, одержавши таку ліцензію першим серед телеканалів Прикарпаття. Це дозволило вийти на якісно новий рівень, то ж тепер "Галичина" забезпечує інформаційні потреби не тільки мешканців краю, але й всієї України і всіх земляків, які з різних причин перебувають за кордоном.

З 1 вересня 2021 року телеканал завершив перехід на HD мовлення, транслюючись у цьому форматі як у Т2, кабельних мережах, так і на супутнику.

Телеканал «Галичина» сьогодні – це єдиний на теренах Івано-Франківщини телевізійний канал, який здійснює цілодобове мовлення в сучасних цифровому та супутниковому форматах, широко представлений в кабельних мережах, загальнонаціональних супутникових, IPTV та ОТТ-платформах й охоплює мільйони телеглядачів як в Україні, так і в країнах Європи та Азії.

ОТБ «Галичина» – це самобутній, самодостатній та самовідданий колектив, в якому вдало поєднуються досвід, талант та молодеча енергія. Саме ця синергія стало запорукою здобуття понад 300 різноманітних нагород міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів, відзначення телеканалу Почесним дипломом та Почесною грамотою Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Почесним дипломом Держкомтелерадіо України тощо.

Розвиток телеканалу, а особливо в умовах конкуренції, неможливий без поступу, вимагає змін, трансформації підходів, появи нових проектів та програм. Майбутнє вбачаємо передусім в нарощенні кількості прямих трансляцій, стрімів, започаткуванні інтерактивних майданчиків для фахових дискусій із залученням до співпраці компаній з інших районів області та регіонів країни в цілому.

Обласне телебачення «Галичина» – телебачення в серці життя громади.

 

Наживо

Персони

"Час усе поставить на свої місця"
Світлана Клебан