Пятниця, 14 Травня
Головна На часі Передвиборчі дебати у прямому ефірі “Галичини”

Передвиборчі дебати у прямому ефірі “Галичини”

1151

Учасники:  12 команд політичних партій, які беруть участь у виборах до Івано-Франківської обласної ради.

Телебачення “Галичина” надає кожній із цих партій рівні можливості для висвітлення своєї передвиборчої програми та представлення команди, яка йде на місцеві вибори.

Політичні дебати відбуваються у прямому ефірі. Телеканал забезпечує синхронний переклад програми жестовою мовою.

Оплата ефіру здійснюється із виборчого фонду кожної політичної партії.  Вартість участі однієї  команди — 12 000 (20 хвилин, 600 грн за хвилину). Передоплата є обов'язковою умовою участі в дебатах.

Методом жеребкування, усі 12 команд було поділено на три групи по 4 команди.

5 жовтня:

За Майбутнє
Перемога Пальчевського
Голос
Платформа Громад.

12 жовтня:

Слуга Народу
Українська Галицька Партія
Європейська Солідарність
Сила І честь.

19 жовтня:

Свобода
УДАР
Батьківщина
Наш Край.

Початок програми о 19:15. Трансляція ведеться в ефірі та на Facebook-сторінці телебачення “Галичина”.

Формат програми:

1.    Кожна партія делегує на програму одного головного спікера та чотирьох представників команди. Спікери займають крісла в центрі залу, представники команд — місця на трибунах. Політична партія сама визначає, хто з кандидатів буде брати участь у дебатах від її імені. Головним спікером має бути кандидат у депутати Івано-Франківської обласної ради, який входить до першої десятки виборчого списку. Однак до складу команди можуть входити як кандидати до обласної ради, так і кандидати на посади голів ОТГ чи місцевих рад різного рівня.

2.    На початку програми ведучі оголошують склад команд і порядок виступу біля центральної трибуни. (Цей порядок визначається жеребкуванням перед самим ефіром).

3.    Згідно з результатами жеребкування, спікери по черзі виходять до центральної трибуни. Кожен з них має рівно 4 хвилини для представлення головних тез своєї передвиборчої програми, а потім по 1 хвилині на відповіді на кожне з запитань. У цей час ніхто не має права перебивати спікера (крім ведучих у виняткових випадках). Запитання спікеру можуть ставити:

- ведучі;

- інші троє спікерів;

- представники команд-опонентів;

- представники громадських організацій, які моніторять процес дотримання виборчого законодавства (Комітет виборців України, ОПОРА тощо).

Тривалість запитання — до 30 секунд. Запитання мають бути чітко і коректно сформульовані. Образлива лексика не допускається.

Учасники можуть агітувати за свою партію, кандидатів або закликати не голосувати за партію-конкурента. Однак ці заклики  не повинні  містити особистих образ.

Спікер має право делегувати відповідь на конкретне запитання представнику своєї команди, якщо вважає, що таким чином відповідь буде більш повною та компетентною.

Загальний час на обговорення передвиборчої програми кожної з партій, які беруть участь у програмі, повинен бути однаковим і становити 20 хвилин.

Якщо якась із партій відмовляється від участі у дебатах, загальний час дебатів скорочується на 20 хвилин. Ведучі на початку програми оголошують, що ця партія відмовилася від участі в дебатах.

4.     Після перших 20 хвилин обговорення, спікер займає своє місце в кріслі. До трибуни виходить спікер наступної політичної команди. Обговорення продовжується  за тим самим сценарієм (4 хвилини промови, далі запитання по 30 секунд і відповіді по 1 хвилині).

5.    Після того, як усі команди виступили та обговорили свої програми, ведучі надають по 1 хвилині представникам громадських організацій, які моніторять процес дотримання виборчого законодавства (Комітет виборців України, ОПОРА тощо). Вони повинні висловити свої думки та зауваження щодо дискусії.

6.    Наприкінці програми ведучі надають кожному з присутніх спікерів по 30 секунд для підсумкового звернення до виборців.

7.    Ведучі програм стежать за тим, щоб усі учасники дебатів мали рівні можливості для участі в дискусії.  Ведучі можуть перебити кожного з учасників дискусії, якщо він порушуватиме регламент (перебиратиме час, ображатиме опонентів, ухилятиметься від відповіді на поставлене запитання).

Таймінг програми:

-      Привітання ведучих і представлення гостей —  2 хвилини.

-      Виступ першого спікера — 4 хв.

-      10 запитань по 30 секунд — 5 хвилин

-      10 відповідей по 60 секунд — 10 хвилин

-      Коментарі ведучих між запитаннями і відповідями — 1 хвилина.

-      Виступ другого спікера — 4 хв.

-      10 запитань по 30 секунд — 5 хвилин

-      10 відповідей по 60 секунд — 10 хвилин

-      Коментарі ведучих між запитаннями і відповідями — 1 хвилина.

-      Виступ третього спікера — 4 хв.

-      10 запитань по 30 секунд — 5 хвилин

-      10 відповідей по 60 секунд — 10 хвилин

-      Коментарі ведучих між запитаннями і відповідями — 1 хвилина.

-      Виступ четвертого спікера — 4 хв.

-      10 запитань по 30 секунд — 5 хвилин

-      10 відповідей по 60 секунд — 10 хвилин

-      Коментарі ведучих між запитаннями і відповідями — 1 хвилина.

-      Підсумкові зауваження від запрошених експертів — 2 хвилини.

-      Підсумкові звернення кандидатів до виборців — 2 хвилини.

-      Прощання ведучих — 1 хвилина.

 

Загальний хронометраж  програми — 87 хвилин (за умови участі усіх чотирьох політичних команд).

Наживо

Персони

"Бути сильним, вірити в добро і йти вперед до позитивних перемог"
Ольга Іроденко