Попередня новина
Наступна новина
З часу здобуття Україною незалежності Тараса Шевченка вшановують пам'ятниками та урочистостями, а його творчість широко вивчають у школах та вишах. Відійти від шкільної програми і стереотипів у сприйнятті творчого спадку Шевченка пропонували усім охочим іванофранківцям в рамках Шевченківських читань просто неба на Вічевому майдані. До них приєдналась і знімальна група «Галичини».
Вшанувати Кобзаря у такий сучасний спосіб прийшли і письменники, і представники влади, школярі та студенти. Зупинялись і перехожі. Хто послухати, а хто і подекламувати. Більшість учасників Шевченківських читань з усього творчого спадку видатного українця обирали поезії, присвячені визвольній боротьбі нашого народу та роздумам над його важкою долею.
Організатори читань кажуть, що мали на меті відійти від стереотипів і хотіли почути, насамперед, не широковідомі поезії Кобзаря, а вірші, які з різних причин не здобули популярності, проте є невід'ємною частиною його творчого спадку. Такої ж думки і філологи. Кажуть, Шевченка не варто приватизовувати і тим більше пробувати знайти єдино правильне тлумачення його творів. Потрібно читати Шевченка та шукати власне розуміння його творів.
А у школах досі вивчають в основному поезію Тараса Шевченка. Його ж проза та картини і надалі залишаються маловідомими для широкого загалу.