Понеділок, 6 Липня
Головна На часі Українські журналістки найчастіше стикаються з погрозами та інтернет-тролінгом

Українські журналістки найчастіше стикаються з погрозами та інтернет-тролінгом

363

Погрози та інтернет-тролінг є основними загрозами, з якими стикаються під час своєї роботи журналістки в Україні.


Такими є дані анонімного анкетування, проведеного Інститутом масової інформації серед журналісток в усіх регіонах України, повідомляє ІМІ.

"За результатами анкетування, 47% журналісток, які працюють в Україні, стикалися з фізичним насиллям (погрозами, нападами тощо) у зв’язку зі своєю професійною діяльністю. З них тільки 17% зверталися по захист до правоохоронних органів", - йдеться у дослідженні.


Зокрема, респондентки вказали, що найчастіше стикалися з погрозами (73% опитаних) та стеженням (10%), рідше з нападами (4%) та іншими видами тиску.

Тролінг і атаки ботів в Інтернеті стали другою за чисельністю категорією, на яку вказали опитані журналістки (51% опитаних згадали про цей вид загроз). Серед інших загроз в Інтернеті 19% журналісток вказали злам акаунтів, 14% - отримували листи з погрозами, на 6% - вчинялися фішингові атаки. Загалом 42% респонденток стикалися з інтернет-загрозами.

Журналісток також просили вказати, де саме вони стикалися з нападами, погрозами та іншими видами перешкоджань. Виявилося, що більшість опитаних наражалися на загрози, висвітлюючи конфліктні теми (42%), на акціях протесту (32%), 9% зазнавали утисків під час інтерв’ю з людьми при владі.

Експерти ІМІ також звертають увагу на той факт, що 10% респонденток вказали, що постраждали в редакції власного медіа.

Анкетування показало, що 41% жінок не почуваються в безпеці, працюючи в медіа.


Дослідження проводилося методом анонімного анкетного опитування. Всього було отримано 232 відповіді від журналісток, з них 84% – представниці з усіх регіонів України та 16% – з міста Києва.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Укрінформ

Наживо

Ефір

  • 11:00 Час-Time
  • 11:15 Веселий нотний стан
  • 11:30 Дитячий калейдоскоп
  • 12:00 Телемагазин
  • 12:15 Заходеньки

Персони

"Можливо все! На неможливе треба більше часу"
Станіслав Ігнатюк