Пятниця, 12 Липня
Головна На часі З 17 липня української на ТБ стане більше

З 17 липня української на ТБ стане більше

364

Рівно за місяць набирають чинності окремі положення статті 40 Закону України “Про медіа”, які збільшать присутність державної мови на телебаченні.З 17 липня 2024 року посилюються вимоги щодо використання державної мови в ефірах українськомовних програм: використання недержавної в ефірах допускатиметься лише у вжитих учасниками програм сталих виразах, коротких фразах чи окремих словах  учасників програми, що транслюється у прямому ефірі, крім ведучих (дикторів) програми, якщо загальна тривалість таких реплік не перевищує 10% тривалості програми. Усі виступи, інтерв'ю, коментарі, пояснення, запитання, окремі репліки тощо недержавною мовою мають бути перекладені, дубльовані або озвучені українською.

За словами Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя, це сприятиме припиненню в телевізійних та радіоефірах режиму українсько-російської двомовності, який, за визначенням Конституційного Суду України, не відповідає конституційному статусові української мови як єдиної державної та є порушенням права громадян на отримання інформації та послуг державною мовою.

"Нові вимоги щодо збільшення присутності української мови на телебаченні є важливим кроком для зміцнення статусу державної мови в інформаційному просторі. Відтепер глядачі матимуть можливість споживати ще більше контенту рідною українською мовою", - наголосив Тарас Кремінь.

 

Державний сайт України

Наживо

Ефір

  • 22:40 «Голос Америки»: вечірній брифінг
  • 23:10 Х/ф «Шарлотта Грей»

Персони

"Стався до інших так, як хочеш, щоб ставились до тебе"
Олександра Хандога