Субота, 4 Липня
Головна На часі ІМІ просить Нацраду розглянути загрозу монополізації конкурсу до Наглядової ради Суспільного з боку НСЖУ

ІМІ просить Нацраду розглянути загрозу монополізації конкурсу до Наглядової ради Суспільного з боку НСЖУ

694


ГО "Інститут масової інформації" звертається до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з проханням розглянути й зупинити загрозу монополізації конкурсу до Наглядової ради ПАТ "НСТУ" з боку НСЖУ. 

На сайті Нацради було оприлюднено список організацій, які подали заявки на участь у конференції громадських об’єднань та асоціацій щодо делегування представника до Наглядової ради ПАТ "НСТУ" у сфері журналістики. 

Згідно з цим списком, до участі в конкурсі як окремі організації подалися понад 20 регіональних організацій НСЖУ, які, по суті, є її структурними підрозділами. 

"Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України", делегувати представників до складу Наглядової ради повинні окремі організації. Між тим, згідно з даними офіційного сайту Національної ради, станом на 19 лютого ц.р. аналогічні заяви подала 21 обласна організація Національної спілки журналістів України, а також безпосередньо НСЖУ", – заявив медіаюрист ІМІ Алі Сафаров.

Відповідно до п. 5.1 Статуту НСЖУ:

"НСЖУ заснована представниками регіональних організацій НСЖУ, які є її місцевими творчими осередками та створені за адміністративно-територіальним поділом. Регіональні організації беруть на облік первинні організації НСЖУ, що створені за адміністративно-територіальним поділом та у засобах масової інформації, затверджують їх статути (положення). Регіональні організації набувають статусу юридичної у встановленому законодавством порядку. У своїй діяльності вони керуються цим Статутом та статутами, які приймають їхні керівні органи та затверджує секретаріат НСЖУ".

Таким чином, на думку юриста ІМІ, регіональні організації НСЖУ діють у межах загальної організації і не відповідають вимогам, визначеним частиною 2 статті 8 Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо громадських об’єднань та асоціацій, які мають право делегувати представників до складу Наглядової ради. 

"В іншому разі Національна спілка журналістів України, по суті, автоматично отримувала б монопольне право визначати представника до Наглядової ради ПАТ "НСТУ" у сфері журналістики", – заявив медіаюрист.

Зважаючи на викладене вище, просимо Нацраду та Громадську комісію з питань проведення конференцій для обрання Наглядової ради ПАТ "НСТУ" ухвалити рішення, чи можуть допускатися до участі у відповідній конференції у сфері журналістики організації, які не є самостійними суб’єктами, а є структурними частинами одного цілого (в цьому випадку – Національної спілки журналістів України).

фото із сайту Theory and Practice

ІМІ

Наживо

Ефір

  • 13:00 Вулиця
  • 13:10 Поговоримо про музику
  • 13:40 Deutsche Welle: «У гарній формі»
  • 14:10 Телемагазин
  • 14:25 Творчий вечір композитора Ігоря Іванціва. Ч.1

Персони

"Боже, дай мені розум і душевний спокій, щоб змиритися з тим, чого я не можу змінити; силу, аби змінити те, що можу, і мудрість — відрізнити одне від другого" Климентій Шептицький
Мар'яна Мазур