Наступна новина
З любов'ю до всіх потребуючих. Карітас України, Івано-Франківськ
З любов'ю та турботою до всіх нужденних. Під таким гаслом вже 25 років на теренах Прикарпаття працює Благодійний Фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ». За цей час завдяки волонтерам, духівникам, кваліфікованим спеціалістам різних галузей та просто небайдужим людям необхідну допомогу отримали тисячі людей.
Втілюючи різноманітні програми та проекти, Карітас намагається допомогти найбіднішим верствам населення. Це одинокі та важкохворі, люди літнього віку, особи без постійного місця проживання, діти-сироти, напівсироти, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей. Робота Карітасу засвідчує, що немає кордонів ні класових, ні расових, ні релігійних.
А розпочалася нелегка праця «Карітасу» із благодійної їдальні та забезпечення нужденних гуманітарною допомогою, каже Президент цієї структури в Україні Андрій Васькович. Пригадує, ці роки були важкими для усіх українців. Підтримки потребували чимало сімей.
Завдяки роботі благодійної їдальні, двері якої відчинилися в Івано-Франківську у 1991 році, щодня гарячий безкоштовний обід отримують близько 150 осіб — літніх людей, інвалідів, осіб без місця проживання.
Їдальня функціонує завдяки підтримці єпархії Трір, але коштів, що вони виділяють, не вистачає, щоб упродовж року годувати нужденних. Та до милосердної справи долучаються місцеві благодійники, які жертвують кошти для її роботи.
За роки діяльності Карітасу суспільні потреби населення зумовили розширення напрямків його соціальної роботи. Відтак з'явилися нові програми та проекти
Сьогодні Україна перебуває в стані неоголошеної війни. Відтак Карітас не може стояти осторонь проблем свого народу. А тому систематично допомагає захисникам Вітчизни; підтримує родини загиблих та поранених. Особливо така допомога потрібна дітям.
А ще працівники «Карітасу» вже третій рік поспіль допомагають адаптуватися кримським родинам, переселенцям з зони АТО — Донецької та Луганської областей.
Усіх їх пов’язували життєві труднощі і проблеми, які виникли із переїздом до нового міста, складне матеріальне становище, відсутність житла, роботи. І тут у нагоді переселенцям стали психологи Карітасу.
Завдяки меценатам, працівникам, волонтерам, Карітас творить добро, примножуючи його в світі. Тут людина може знайти допомогу і підтримку не тільки в особі соціального працівника, а й серед підопічних, які свого часу зустрічалися з подібними проблемами. Тут вони почуваються в безпеці, завжди можуть знайти розуміння і підтримку.
Індивідуальні бесіди, спільні зустрічі для молитви за померлих родичів — служіння духівника. Усе це полегшує усвідомлення втрати близької людини та скорботи. І тут теж в нагоді стають працівники Карітасу.
В сучасному світі, де панує соціальна несправедливість, дуже часто людина залишається на самоті зі своїми проблемами та переживаннями, і саме тоді Карітас стає для неї тим життєдайним джерелом, яке демонструє приклад любові до ближнього.
Здійснювати милосердя працівники Карітасу не могли б без підтримки благодійників, які простягають руку допомоги нужденним. Вони жертвують кошти, харчові продукти, одяг для того, щоб люди, сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, могли отримувати соціальні послуги, відвідувати тренінги, навчальні майстер-класи, брати участь в екскурсіях, культурних заходах. Таким чином, завдяки Карітасу люди почуваються під Божою опікою.
Допомога нужденним в Карітасі неможлива без праці волонтерів, які добровільно дарують свою увагу, любов і підтримку дітям, людям похилого віку, одиноким і хворим, молоді з обмеженими можливостями. Їх праця неоцінена, зокрема в благодійних акціях «1 кілограм», «Перший портфелик» та інших культурно-масових заходах Карітасу.
Ще одною цільовою групою, якою опікується фонд — є діти, уражені епідемією ВІЛ. З січня 2015 року Карітас Івано-Франківськ є єдиною організацією яка надає соціальну, медичну і психологічну допомогу для ВІЛ-інфікованих дітей та їхніх батьків. Вони опинилися у складних життєвих ситуаціях і потребують допомоги. Для них організовують заходи, які навчають вирішувати конфлікти та долати життєві труднощі.
Відвідуючи програми соціально-психологічної допомоги, діти з фізичними і психологічними вадами мають можливість розвивати свої творчі здібності і таланти
Карітас також допомагає долати важку недугу молодим людям з розумовою неповносправністю та надає підтримку їх батькам. Для молодих інвалідів Карітас став другим домом. Більшість дітей ходить сюди щодня. Тут вони працюють у творчих майстернях, грають у футбол, займаються у спортзалі, вчаться танців, їздять на екскурсії, ходять в кіно, спілкуються з волонтерами, а найголовніше — відчувають, що вони потрібні, і дарують усім свою любов.
Для покращення якості життя 250-ти важкохворих інвалідів, одиноких осіб літнього віку, які через свій фізичний стан чи недуги постійно перебувають вдома і потребують сторонньої допомоги та догляду, в Карітасі працює проект «Паліативна допомога».
Для того, щоб життєві труднощі не стали для людини причиною сумнівів та зневіри, а навпаки стали поштовхом до усвідомлення духовних цінностей та зміцненням віри, потрібно показати, що людина не є наодинці з проблемою. «Домашня опіка» — саме той проект який націлений на підтримку одиноким людям.
У Карітасі знайти розуміння і підтримку мають можливість люди похилого віку. Для них тут другий дім.
Карітас ставить перед собою завдання не тільки допомагати, але й передавати свій досвід роботи для того щоб кожна людина з особливими потребами, незалежно від місця проживання отримала доступ до соціально-психологічної допомоги. Відтак, окрім Івано-Франківська Карітас опікується також дітьми та молоддю з особливими потребами в Богородчанському, Галицькому, Долинському, Коломийському, Калуському Рожнятівському, Тисменицькому районах Івано-Франківської області.
Завдяки програмі соціальної реабілітації та інтеграції 180 дітей та молодих людей з обмеженими можливостями відчувають себе потрібними і реалізованими. Не зважаючи на свої особливі потреби, вони навчаються самостійно користуватись громадським транспортом, готувати нескладні страви, прати та прасувати одяг, робити закупки в магазині, допомагати батькам у веденні домашнього господарства. Спільно роблять маленькі кроки, але досягають доволі відчутного і позитивного результату.
Підтримки та розуміння потребує кожен, а особливо людина, яка з тих чи інших причин опинилася у в’язниці. Особливої уваги прагнуть ув’язнені, які ж до того, хворіють на невиліковні недуги. А тому, в рамках соціальних програм Карітас налагодив співпрацю з Управлінням Пенітенціарної служби України в Івано-Франківській області.
Карітас у своїй роботі опікується постраждалими від торгівлі людьми. Це особлива категорія нужденних, яка зазнала фізичного та психологічного насилля. Дуже часто, вирвавшись із тенет злочинців, вони повертаються додому без жодної копійки зароблених грошей, не мають розуміння та підтримки.
За час роботи Консультативного центру з протидії торгівлі людьми, «Карітас» надав допомогу для 165 постраждалих осіб, серед яких — жінки, чоловіки, і навіть діти. Відповідно до чинного законодавства «Карітас» допомагає притягнути винних у скоєному злочині до відповідальності, а для самих постраждалих забезпечує юридичну, медичну, соціальну та психологічну допомогу.
Для багатьох осіб, які звертаються до «Карітасу» можливість отримати одяг, взуття, є вагомою допомогою та підтримкою у складній ситуації. Кожна людина — окрема історія. Іноді сумна та трагічна.
Допомогу у вигляді одягу, взуття, постільної білизни нужденні у Карітасі отримують впродовж 25 років. Раніше «Карітас Івано-Франківськ» отримував вантажі гуманітарної допомоги від партнерів з-за кордону. Сьогодні і місцеві жителі долучаються до вирішення проблем бідних людей міста та області.
За весь час роботи Центру соціально-психологічної допомоги клієнтами стали понад 2500 осіб, які отримали не тільки матеріальну допомогу, але й знайшли розуміння, підтримку. Багато з них зуміли подолати свої життєві труднощі і стали успішними людьми.
Нині Карітас, як і 25 років тому, намагається допомогти найбіднішим верствам населення. Це одинокі та важкохворі, люди літнього віку, особи без постійного місця проживання, діти-сироти, напівсироти, з багатодітних та малозабезпечених сімей. Милосердя та підтримки, — запевняють у Карітасі, вистачає на всіх.
Тож Карітас України розпочав свою роботу з Івано-Франківська і став прикладом успішної діяльності для інших організацій. Протягом цих 25 років десятки тисяч нужденних Прикарпаття отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу.