Попередня новина
Наступна новина
Про виконання державних та обласних програм соціального захисту учасників АТО та членів їхніх сімей за підсумками року, який завершується, відкрито прозвітували представники профільних служб. Що вдалось зробити на Прикарпатті для захисників Батьківщини — чули кореспонденти «Галичини».
За останніми даними, в Івано-Франківській області нараховується 6420 учасників АТО, а також 120 родин загиблих та 11 сімей зниклих безвісті учасників антитерористичної операції. На них поширюється дія одразу кількох програм соціального захисту.
В рамках цих програм підтримки та соціального захисту учасники АТО отримують позачергово та безоплатно медичні послуги, проходять санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію, а також отримують різноманітні допомоги.
Проте найболючішим таки залишається житлове питання. В рамках державної програми протягом року було придбане житло для 12 родин загиблих учасників АТО та інвалідів І і ІІ групи, а днями надійшла ще одна частина державної субвенції.
Також одним з болючих питань залишається визначення статусу добровольців, які брали участь у антитерористичній операції. Спільна робота обласних структур та громадських організацій в цьому напрямку дала свій результат. На Прикарпатті протягом 2016 року статус добровольця-учасника АТО та відповідне посвідчення отримали 74 особи, що дасть їм можливість отримувати пільги.
Позитивні зрушення відбулись і в напрямку виплати компенсацій родинам загиблих в АТО добровольців. Таких родин на Прикарпатті поки офіційно нараховується 6-ть.
Загалом обсяг коштів більшості програм соціального захисту та підтримки учасників антитерористичної операції на рівні Івано-Франківської області та районів має тенденцію до збільшення у наступному році, каже Віталій Яворський. А це дасть можливість охопити допомогою більшу кількість учасників АТО.