Попередня новина
Наступна новина
В Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника підвели підсумки проекту «Наука заради миру та безпеки», який реалізовувався спільно з одним із провідних турецьких університетів в Анкарі за підтримки наукової програми НАТО. Окрім результатів проекту, представникам ЗМІ продемонстрували сучасну лабораторію, обладнання для якої придбали в рамках проекту.
У ході реалізації дворічного проекту «Наука заради миру та безпеки», науковці Прикарпатського університету розробили принципово нові рішення в сфері синтезу нових термоелектричних матеріалів та отримали стабільні зразки. Для цього за проектно-грантові кошти було придбане сучасне обладнання для фізичної лабораторії університету, яке дозволяє проводити досліди на рівні найкращих світових високотехнологічних лабораторій.
Також за кошти гранту для науковців закупили декілька потужних комп'ютерних серверів, які дозволили скоротити час проведення теоретичних розрахунків та моделювання до 2-3 годин, замість кількох місяців. В результаті — команда з п'яти професорів та ще понад 30-ти наукових співробітників і студентів Прикарпатського університету розробила принцип синтезу термоелектричних матеріалів та отримала стабільні експериментальні зразки. Ці матеріали можуть використовуватись як у твердопаливних і газових побутових котлах, так і на великих виробництвах.
На сьогодні тривають подальші експерименти. Зі свого боку, турецькі вчені, які були партнерами проекту, на основі отриманих в Прикарпатському університеті зразків композитних матеріалів розробили спеціальні термоелектричні модулі та генератори. Ці пристрої виконують одночасно декілька корисних функцій: перетворюють тепло, яке викидається при спалюванні будь-чого в електричну енергію, сприяють покращенню екології, бо не спричиняють викидів в атмосферу, та є дуже довговічними.