ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Реформування митниці. Закриття пунктів пропуску. Чому існування одного з відділів митного оформлення міста Івано-Франківська тримається на лезі ножа? Це необхідність, а чи, можливо, чиясь вигода?
Власне, з такими питаннями до наших кореспондентів звернулися приватні підприємці, стурбовані чутками про закриття відділу митного оформлення № 2 митного поста «Івано-Франківськ — центральний», що знаходиться на вулиці Юності в Микитинцях.
Про реформування митниці мовилось нещодавно на засіданні громадської ради при обласній фіскальній службі. Власне там і прозвучала інформація про скорочення місць прибуття товарів в Івано-Франківську. Виконуючий обов'язки начальника Івано-Франківської митниці Левко Прокіпчук зазначив, що в планах — закрити відділ митного оформлення №2. Для чого припиняти функціонування пункту пропуску? І чому обирають саме цей? Ці питання зацікавили і нас, і підприємців.
В Україні, каже пан Левко Прокіпчук, в. о. начальника Івано-Франківської митниці ДФС, планують скоротити до шести десятків пунктів пропуску. В області таких 6. Три розташовані безпосередньо в місті. Чому з-поміж інших обирають власне той, що під номером 2??
Як робили вибір, за якими критеріями оцінювали та чим керувалися. Ось лежать два листи з митної служби — з однаковими датами, змістом — тільки номери пунктів пропуску відрізняються. Кого і до чого в такий спосіб спонукали?
Відділ митного оформлення № 2 діє з 2005-го року. Власне, він був першим в Івано-Франківську. Для того, щоб створити належні умови, підприємство вкладало немалі кошти. Наразі тут 15 штатних працівників. У всіх виникають питання щодо такої вибіркової ліквідації.
Директор підприємства, де розташований відділ митного оформлення № 2, Ярослав Гушпіт каже, що до сьогодні він так і не зрозумів, з якою метою це робиться.
Чи доцільно закривати відділ митного оформлення і які можуть бути наслідки — питаємося думки в міської влади.
Листи з подібним змістом до Івано-Франківської митниці надсилав і міський голова Руслан Марцінків, і народний депутат України Михайло Довбенко. Та позиція поки незмінна. Працівники та підприємці стурбовані: якщо їхню думку не враховуватимуть і надалі, кажуть, звертатимуться до вищих органів впливу.