ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Про роботу і функціонування новоствореного Чорногірського гірського пошуково-рятувального поста мовилося на прес-конференції в обласному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій.
З липня 2016 року підрозділ працює на постійній основі на горі Піп Іван Чорногірський, висота якої складає 2028 метрів над рівнем моря.
Унікальність загону в тому, що рятувальники чергують високо у горах, на третій за висотою горі українських Карпат. Створення підрозділу відбулося у рамках реалізації міжнародного проекту з відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван Чорногірський.
Ще у 2013 було підписано документ, а з минулого року розпочалась активна робота щодо його реалізації. У створенні допомогли як обласне управління державної служби з надзвичайних ситуацій, так і обласна влада, виділивши кошти на спорядження та все необхідне.
Найголовніше тут — вода, зв'язок, облаштування приміщень. А ще — визначення часу для реагування на надзвичайні події у горах, відповідно до різних пір року і відстаней, налагодження контактів з туристичними спільнотами, створення власної сторінка у фейсбуці і багато-багато іншого. Працювали рік у тестовому режимі, а вже з 6 липня 2016 року працюють повноцінно, цілодобово. І на рахунку є вже врятовані людські життя.
Перевага поста — швидкий час реагування. Найближчий рятувальний загін з Верховин прибуде на гору Піп Іван аж через 4,5 години, а рятувальники цього підрозділу уже вирушають на пошуки людей, що потрапили в біду.
У горах туристів чимало, у літні місяці нараховується до 6 тисяч осіб. Тож 10 рятувальників, які працюють тут позмінно — це безпека для всіх подорожніх.
А ще їхня присутність дисциплінує туристів. Відколи, кажуть, на горі — люди перестали тут смітити. Та й самі рятувальники власне сміття пресують і зносять донизу, показуючи приклад іншим.
Тож, Чоногірському високогірному рятувальному загону — бути.