ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: Науково-практична конференція в Прикарпатському університеті
Науково-практична конференція в Прикарпатському університеті
Категорія: Освіта, Суспільство
Міжнародна науково-практична конференція, присвячена роботі юридичних клінік при юридичних факультетах провідних університетів у країнах Вишеградської четвірки стартувала в Юридичному університеті Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. У роботі конференції беруть участь провідні фахівці та керівники юридичних клінік з усієї України, а також з Польщі, Чехії та Угорщини.
Головними темами обговорення міжнародної конференції стали принципи роботи Юридичних клінік при університетах, а також обмін досвідом в галузі створення можливостей для студентів-юристів здобувати практичні навички роботи ще в стінах університету. Окрім того, йшлося і про соціальну місію Юридичних клінік.
Закордонні гості поділились власним досвідом створення та напрямків роботи юридичних клінік при університетах. Варто відзначити, що у країнах Вишеградської четвірки також юридичні клініки виконують роль соціальних центрів з надання первинної правової допомоги та консультування малозабезпечених верств населення.
В Україні, за словами керівника Юридичної клініки Прикарпатського національного університету, ситуація подібна і студенти мають можливість надавати юридичні консультації людям. Проте, часто виникають питання щодо законодавчої неврегульованості можливості представництва інтересів та надання юридичної допомоги студентами, які працюють в юридичній клініці.
За підсумками проведення конференції в Юридичному інституті планують опублікувати посібник з порівнянням особливостей роботи юридичних клінік при Університетах у країнах Вишеградської четвірки та Україні. Адже саме Польща, Чехія та Угорщина розташовані найближче до України і вже пройшли шлях вступу до Євросоюзу з відповідним реформуванням законодавства й зміною підходів до практичних аспектів юридичної освіти. Україна цей шлях тільки розпочинає.