ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
В квітні цього року Галицька районна рада ухвалила рішення про оптимізацію мережі навчальних закладів. І школа села Височанка, яка у минулому навчальному році налічувала 21 дитину, теж потрапила до цього списку. Батьки обурені — чому депутати не переглядають своє рішення? Адже разом із заявами першокласників у новому навчальному році в школі вже мало б бути 26 учнів, що, згідно із законодавством, достатньо для збереження повноцінного функціонування навчального закладу. Чи так це насправді? І яка доля чекає цю школу?
З вересня табличка на цій школі мала б позбутися напису «школа другого ступеня», адже рішенням депутатів районної ради тут залишено тільки молодші класи. Звісно, ж, батьків такий стан прав не влаштовує, адже складно буде відправляти дітей із однієї родини в різні школи.
Школа в селі Височанка гарна — справна, відремонтована, в будівлі поміняні вікна, проведена (як і у всьому селі) джерельна вода. В усіх класах теж зроблений ремонт батьківськими силами, є комп'ютери, чудовий музей, який часто приймає гостей. Взагалі навчальний заклад може похвалитися багатьма досягненнями.
В районі заслуги Височанківської школи знають і не применшують. Але на момент ухвалення рішення дітей було надто мало, а причин для перегляду чомусь не знаходять. Адже зараз аргумент уже не кількість дітей, а відсутність коштів.
На жаль, поспілкуватися із сільським головою нам не вдалося. Але зрозуміло, що оскільки на території села нема жодних підприємств, то й меценатів шукати ніде. Проте наслідки такого скорочення школи для села бачаться сумними.
Варіант доїзду буде — обіцяють в районі. Щоправда до Вікторова, куди пропонують їздити Височанцям до школи — 6 кілометрів по не надто добрій дорозі, тоді як в Майдан Тисменецько району — два. Автобус вже придбали, його обслуговування на рік не перевищить 30 тисяч — запевняють нас у районі. А жителі Височанки все ще сподіваються, що їх діти першого вересня підуть до рідної сільської школи.