ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
А в Коломийському районі активісти протестують проти іншого лиха — масового вивезення гравію із річок. У поліції за такими фактами відкрито вже кілька кримінальних справ. Коли ж чекати на результат?
Берег річки Прут у селі Воскресінці. Від ранку тут кипить робота. Заповнені гравієм камази курсують один за одним. Екскаватори не встигають їх наповнювати.
Офіційно в журналі вони реєструють десять — двадцять машин вдень. Але фактично виїжджає понад сто машин. Коломийський журналіст Євген Гапич розповідає: це одне з тих місць, звідки масово вивозять піщано-гравійну суміш. Сьогодні — копачі теж на місці. Однак, помітивши камеру, роботи хутко згортають.
Євген Гапич, журналіст: «От дивіться тікає екскаватор. Чому він тікає? Тільки нас побачив і відразу тікає. Незаконно. Поза межами проекту працюють. Тому припинили роботу і тікають». Екскаватор — зникає миттєво десь у хащах. А ось водії вантажівок сховатись не встигли. На запитання — що ж вони тут роблять — пояснюють, приїхали відпочивати.Аа ви що робите тут? — я приїхав віддихати. — Відпочиваєте? — Так, відпочиваємо. — На машинах таких? — хто на чому. Президент катається на лімузинах. Я катаюсь на камазі. — Просто відпочинок. Ось рядом річка.
Таких місць як це — в області сьогодні понад сорок, розповідає Євген Гапич. Офіційно там ведуться руслоочисні роботи. На які є навіть відповідний дозвіл, затверджений обласною радою ще 5 років тому. Скажу чесно в рік порядка з такого об'єкта — це п'ять-десять мільйонів гривень чорних проходить. Тому, звичайно, є з ким ділитися. І буде хто прикривати. Особливо це водники і екологи. Вони закривають очі на ці всі зловживання.
Ось на цьому відео, знятому з допомогою безпілотника, — вдалося зафіксувати реальні масштаби забору гравію в селі Воскресінці. Десятки розритих гектарів — далеко за межами території проведення так званих руслоочищувальних робіт. В управлінні водних ресурсів — де якраз і повинні контролювати такі очисні роботи — тільки розводять руками. Адже крадуть за межами русла. До того ж і відповідних повноважень в управління немає.
В екологічній інспекції такі повноваження є. Але і там запевняють — зупинити масову крадіжку гравію вони не в змозі. У поліції за фактом незаконного видобутку гравію вже відкрили кілька кримінальних справ.
Остап Білейчук, начальник Коломийского відділу поліції: «На даний момент у нас є три такі кримінальні провадження упровадженні слідством Коломийським відділом поліції. Направлено до суду два кримінальні провадження. За статтею 240 частиною другою. Розглядається в суді дані матеріали. І до кінця серпня буде два кримінальні провадження направлені також з обвинувальним актом також до Коломийського міськрайонного суду».
У поліції також розглядають можливість долучити до справи матеріали, які відзняли журналісти та активісти.