ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Категорія: Політика, Самоврядування, Суспільство, Обласна влада
Без меж. Гірські села Прикарпаття досі живуть без чітко погоджених меж населених пунктів. Змінити це вирішили депутати обласної ради і зобов'язали Держгеокадастр вирішити цю проблему у Верховинському й Косівському районах та на території Яремчанської міської ради. За словами депутата обласної ради Олега Атаманюка, така ситуація створює можливості для розкрадання та нецільового використання дорогої карпатської землі, у той час її власники, місцеві мешканці, не можуть повноцінно розпоряджатись своїми ділянками.
Як приклад, Атаманюк наводить громаду Косівського села Пістинь. Люди не раз звертались до районного відділу Держгеокадастру щодо інвентаризації землі. Безрезультатно. Зі слів депутата, горяни нарікають на керівника, який створював перепони для завершення цього процесу — вказав на 20 помилок у документації. Але при розгляді питання із залученням представників Держгеокадастру в області, депутатів обласної та районної ради, виявилась одна і та незначна.
Крім того, партійці «ВОЛІ» в облраді ініціювали ще одне земельне питання. Як результат — депутати обласної ради підтримали пропозицію очільниці фракції «ВОЛЯ» Ольги Галабали і зобов'язали Держгеокадастр роз'яснити людям, як виправити помилки у земельній документації. Ольга Галабала пояснила: у державному акті земельна ділянка одна, а в земельному кадастрі вона відображається в іншому місці чи за іншим номером.
Депутат зазначила — у Держгеокадастрі замість того, щоб допомогти людям виправити технічні помилки, посилаються на те, що база даних в Києві, і зробити це можна лише у столиці. Або відправляють людей до приватних фірм, де їм доводиться за це платити. Відтак рішенням сесії зобов'язали Держгеокадастр опублікувати в усіх засобах масової інформації, районного чи обласного рівня, роз'яснення щодо процедури виправлення помилок та неспівпадінь у земельних актах.