ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...

ОТБ «Галичина» :: Новини :: Етап чемпіонату України зі стронгмену
  Про студію
26 липня 2016 року / 16:03

Етап чемпіонату України зі стронгмену

Категорія: Спорт

Півфінальний етап Кубка України зі стронгмену або богатирського спорту пройшов цієї неділі в Івано-Франківську. Кілька десятків найсильніших людей з усієї західної України приїхали позмагатись та продемонструвати свою дійсно богатирську міць. Змагання силачів Івано-Франківськ приймає не вперше. Цей оригінальний, але давній вид спорту, має тут багато прихильників. Хто став найсильнішим атлетом?

На Вічевому майдані в рамках етапу Кубка України з стронгмену змагались богатирі із Львова, Чернівців, Закарпаття, а Івано-Франківщину представляли місцеві атлети, як з міста, так і з Надвірнянського, Рожнятівського та Калуського районів. Оскільки ці змагання були рейтинговими, то богатирі змагались у двох вагових категоріях: до 110 кг та понад 110 кг.

Традиційно учасники виконували ряд завдань. Цього разу у вправі «Прогулянка фермера» вони носили на швидкість вантажі по 120 кг у кожній руці, а також підіймали колоду вагою 115 кг, переносили коромисло 300 кг, змагалися у становій тязі з навантаженням 245 кг та перекидали 300 кілограмове колесо. Проте, це ще не найбільші навантаження, які доводилось витримувати атлетам, каже один з фаворитів змагань місцевий богатир Роман.

Глядачам змагань у перерві між богатирськими вправами також запропонували спробувати свої сили у богатирському спорті. Проте, для них дещо зменшили вагу колоди — до 70 кілограмів.

Серед професіоналів за підсумками 4-ригодинних змагань заслужену перемогу у ваговій категорії до 110 кілограмів святкували прикарпатські атлети — 1-ше та друге місце відповідно посіли Юрій Хімчак з Івано-Франківська та Василь Неміш з Надвірнянського району. Третім став чернівецький стронгмен Олександр Кочергін. З поміж важковаговиків переможцем став Олег Пилип'як зі Львова, друге місце посів — прикарпатець Роман Шмигельський.