ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Коломияни протестують. У місті відбулися громадські слухання. Провели їх не у залі засідань, а безпосередньо на місцевому сміттєзвалищі. Це місце вже кілька років є каменем спотикання у стосунках між міською та районною владою. Ситуація ще більше загострилася після того, як громада дізналася, що їхнє сміттєзвалище може приймати відходи зі Львова.
На міське сміттєзвалище у Коломиї ось уже майже 50 років звозять сміття як з самого міста, так і з довколишніх районів. А місяць тому з'явилися тут і сміттєвози зі Львова. Незадоволені цим активісти і мешканці сусідніх до полігону вулиць організували тут громадські слухання. Вимагають від мера, щоб звалище повністю закрили.
Ірина Осиф, мешканка Коломиї: «Що ми хочемо? Ми хочемо припинити цей вивіз сміття. Ви розумієте, це була остання капля. О це, що зі Львова нам завезли цей мусор. Це була остання капля. Тому що ми ще мовчали. Ну так треба. Треба. Ну це вже було занадто».
Згоду на те, щоб приймати сміття зі Львова — дав Коломийський міськвиконком. Відразу після трагедії на полігоні у Грибовичах. Щоправда, заїхали сюди буквально кілька машин. Решту люди просто не пустили, заблокувавши дорогу.
Михайло Рогів, активіст: «Наша влада не проінформувала ні про об'єми сміття, і для нас це було досить таки шокуюче насправді. Бо наше сміттєзвалище і так, як то кажуть, переповнене. Знаходиться в близькості до об'їзної дороги, до житлових будинків».
Ірина Осиф, мешканка Коломиї: «Ви знаєте, тут народ збігся буквально. Як це вночі завезли народ був зразу на другий день. А неділя була, ми повністю перекрили. Ми сказали, якщо ви не підете на уступки, мусор весь поїде під ратушу. Нікуди інакше. Бо до мера додому не можна. Ми його засипемо».
Відразу після цього міськвиконком своє рішення поспішно скасував. А ось чому ж його брали — не спитавши перед тим згоди у людей, міський голова пояснює так.
Ігор Слюзар, міський голова Коломиї: «Вони попросили 2 тисячі тонн. Це є півмісячна норма сміття того, яке ми ховаємо. Це не секрет, що із Косівського району сюди возять, і з Городенківського, і Снятинського району звозять. Якщо ми не єдина нація, то хто ми».
Тепер обурені активісти вимагають, щоб міське сміттєзвалище не приймало вантажі з довколишніх сіл. Але ось що в такій ситуації робити сільським громадам, в Коломийській районній раді навіть не уявляють.
Роман Дячук, голова Коломийської районної ради: «Я думаю, що місто Коломия мусить розуміти, що на сьогоднішній день вони мають єдине офіційне сміттєзвалище. Ми мусимо розуміти, якщо сміття не везеться сюди, то воно залишається в наших фосах, наших річках, де все пливе Прутом в Румунію. Маємо купу неприємностей, маємо хвороби».
Громадські обговорення одразу ж перейшли на емоційні вигуки. Керівники району та міста намагалися переконати людей. Після декількагодинної дискусії люди все ж погоджуються на те, щоб звалище не закривати. Принаймні, до 2018 року. Але це за умови, що за цей час влада зробить тут — на прилеглих до полігону вулицях — щонайменше — дороги, освітлення і дитячі майданчики.