ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Виборчий ажіотаж. Менше тижня залишається до народного волевиявлення у 85 виборчому окрузі з центром у Калуші. Однак формування дільничих виборчих комісій на разі — під питанням. Голова окружної комісії Олександра Петрик навіть звернулася до правоохоронних органів. Причина — фальшиві подання на членів ДВК.
Олександра Петрик вже має більше 20 років досвіду роботи у виборчих комісіях різного рівня. Тож за цей час виробила певні професійні навики. Мабуть тому одразу звернула увагу на однаково оформленні папки з поданнями на членів ДВК. Хоча ті були від різних кандидатів.
Олександра Петрик, голова ОВК №85: «Приходила довірена особа. Приносила білу папочку. Вони трошки відрізнялися зразу. На перший погляд від інших подань, від інших папок. І коли ми відкрили і подивилися, що ці люди, яких подають в дільниці комісії на Рогатин, на Калуш. Вони є з Львівської області».
Таких «білих папок» в ОВК нарахували аж 18. Запідозривши недобре, працівники комісії вирішили відразу ж зателефонувати кільком людям із цього списку.
Олександра Петрик, голова ОВК №85: «Після декількох телефонних розмов ми зрозуміли, що ні та людина не знає, що її подали. Не орієнтується, що її паспортні дані тут. Що ксерокопія паспорта є. Всі сім округів в такій самій ситуації. У нас таких папок 18. У Луганську 90»».
На перевірку списків комісія мала всього кілька днів. З майже п'яти тисяч кандидатів встигли забракувати близько 800. Решта ж потрапили до складу ДВК. І багато з них — на керівні посади.
Олександра Петрик, голова ОВК №85: «Чесно у нас була катастрофа. Перший тиждень була катастрофа. Ми ледве ці комісії, це й мінімум — дві треті, який має бути від складу мінімального, щоб вони запрацювали».
З того часу ОВК працює ледь не цілодобово. Від кандидатів у депутати щодня надходять заміни людей з «білих папок».
Надія Гуш, секретар ОВК №85: «Подання такі несуться не один день, а щодня. Сьома година, восьма година, дев'ята. Уявіть собі один кандидат і ось це є подання на заміну. Тут у нас порядка 70 чоловік. Це один кандидат. А уявіть собі таких є дев'ятнадцять. Щодня ми ці подання опрацьовуємо і сформовуємо нові дільничні комісії».
У комісії намагалися зв'язатися з самими кандидатами в депутати, щоб з'ясувати ситуацію. Але кажуть — безрезультатно. Адже 18 із 37 зареєстрованих кандидатів — мешканці інших регіонів. Найбільше — з Київщини та Львівщини. В окрузі за весь період виборчого процесу вони жодного разу не з'явилися. Телефоном знайти їх теж проблематично.
Днями голова ОВК звернулася в поліцію. Передала їм усі вісімнадцять «білих папок» з липовими прізвищами.
Тетяна Іванюк, старший інспектор відділу комунікації ГУ національної поліції в області: «Надійшло повідомлення від ОВК про те, що про факти неправомірного використання кандидатами у народні депутати чужих персональних даних, підроблення заяв та подання завідома неправдивих даних. На даний час правоохоронцями проводяться першочергові заходи. Крім того, правоохоронці будуть спілкуватися з кандидатами в депутати та перевіряти всі обставини події».
А от чи можуть вплинути результати такої перевірки на проведення виборів — в поліції поки не коментують.