ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: Стан та перспективи розвитку профтехосвіти на Прикарпатті
Стан та перспективи розвитку профтехосвіти на Прикарпатті
Категорія: Освіта, Державна влада, Обласна влада
Долю закладів професійно-технічної освіти вирішують сьогодні на рівні держави. Адже наразі центральна влада фактично відмовляється фінансувати цю ланку освітнього простору. На Прикарпатті ситуація ще не є критичною, проте у деяких професійно-технічних навчальних закладах починають з'являтись заборгованість із заробітної плати, борги за комунальні послуги. Стан та перспективи розвитку й реформування професійно-технічної освіти розглядала комісія обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова.
На засіданні комісії, куди були запрошені керівники закладів професійно-технічної освіти з усієї області, йшлося насамперед про потреби у коштах для цієї освітньої ланки. Адже раніше підготовку робітничих кадрів здійснювали за кошти Міністерства освіти на підставі держзамовлення. Цього року принцип змінився, кажуть в обласному департаменті освіти.
Фактично, держава не передбачила достатнього обсягу коштів. А на місцевому рівні їх вишукати важко. Міста обласного значення кошти на профтехосвіту у своїх бюджетах майже не передбачили. Парламентські слухання щодо розвитку профтехосвіти, які відбулись нещодавно, однозначної відповіді щодо подальшої долі цих освітніх закладів не дали.
За інформацією департаменту фінансів ОДА, в разі, якщо не будуть внесені відповідні зміни до Держбюджету і цільова субвенція на потреби профтехосвіти не буде виділена, обласному бюджету доведеться шукати понад 40 мільйонів гривень, щоб забезпечити зарплату колективам профтехучилищ та коледжів, а також забезпечити їх нормальну роботу.
Проте, найголовнішою проблемою є законодавча невизначеність, каже голова обласної ради. Два проекти закону «Про професійно-технічну освіту» та про вищу професійно-технічну освіту наразі є лише проектами. Звідси і проблема із фінансуванням і невизначеність ситуації на наступний рік.
У департаменті освіти і науки ОДА пропонують цьогоріч усе таки вишукати кошти і зберегти мережу професійно-технічних закладів освіти, а наступний рік зробити перехідним.
Віктор Кімакович каже, що економічно невигідно закривати заклади профтехосвіти. Адже їх приміщення за законом не можна перепрофільовувати і утримувати їх доведеться. Тому в ході реформи деякі зміни доведеться таки зробити.