ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Замість Великодніх канікул — на лікарняне ліжко. У Бурштині госпіталізували одинадцятьох учнів другої загальноосвітньої школи. Попередній діагноз — «Гостра токсикоінфекція». Відомо, що всі вони напередодні харчувались у шкільній їдальні. Який стан дітей зараз та чим вони могли отруїтися?
Про те, що з шестирічною Яною щось не так, мати помітила ще в п'ятницю — коли та повернулася зі школи. Дівчинка почала нарікати на загальну слабкість, та біль в животі. Вже за кілька годин Яну почало нудити, а згодом і підвищилась температура.
Олена Пасічник, мати школярки: «Я передзвонила до інших батьків класу, спитала чи часом в них немає те саме. Мені сказали, що є дітки, які також попали до лікарні з такими ознаками отруєння. І ми звернулись до лікарні ж зразу».
Дівчину госпіталізували в інфекційне відділення міської лікарні з діагнозом — гостра токсикоінфекція. Сьогодні Яночка почувається краще. Проте, додому дівчинку медики не поспішають відпускати, адже температура і досі не спадає. На день швидше схожі симптоми проявилися і в хлопців Володі та Віталія. Вони навчаються з Яною в одній школі. І обоє того дня обідали в шкільній їдальні.
Віталій Паламар, учень третього класу ЗОШ №2 міста Бурштин: «В школі давали пюре, бурачки, чай і тюфтельку. Мені стало погано після школи в третій годині. Я подзвонив до мами. Мене спочатку дуже болів живіт».
Володимир Кельвошко, учень другого класу ЗОШ №2 міста Бурштин: «Мені стало погано в четвер. В мене температура була тридцять вісім і дев'ять, мене рвало і я поносив. На другий день мені стало погано і ми поїхали до лікарні».
Сергій Сопільняк, головний лікар Бурштинської міської лікарні: «В п'ятницю в другій половині дня і першої суботи до нас поступило одинадцять дітей. Всі діти були легкі або середньої важкості. Покапали їх і стан їх покращився. Фактично на сьогоднішній день ще є одна дитинка, яка середньої важкості, більше до легкого, а інші діти хочуть на виписку, але ми чекаємо досліджень, які проводилися санітарно-епідеморлогічною службою».
На наявність схожих симптомів медики провірили і решту учнів цієї школи. Проте — нічого не знайшли. Тоді ж — ще в суботу до школи навідались працівники епідемслужби. Зі шкільної їдальні — відібрали зразки води та їжі. А всі приміщення дезінфікували. Що ж могло стати причиною захворювання дітей — і досі з'ясовують.
Віталій Фіглєвський, заступник начальника головного управління держсанепідемслужби в Івано-Франківській області: «Підозрівається, що харчовий фактор передачі інфекції, можливо, було чай розведений сирою водою, можливо була булочка неякісна разом із сарделькою. Проводиться в подальшому епідрозслідування, і триває спостереження за контактними дітьми».
Проте директор школи впевнена — отруїтися у їдальні діти не могли.
Наталія Бойчук, директор школи: «Я сумніваюся, що це шкільна їдальня. Я швидше схильна думати, мабуть, що ця версія, що занесли збудник з вулиці. Оця швидше версія могла спрацювати. Тому що їдальня дотримується всіх санітарних норм».
Та незважаючи на це — за суботу і неділю в шкільній їдальні встигли поміняли деяку сантехніку і навіть зробили косметичний ремонт.
Наталія Бойчук, директор школи: «Я можу вам показати харчоблок. У нас там за вихідні проведено косметичний ремонт. Повністю проведена дизинфекція всього посуду. Весь посуд, який був, на який зробили зауваження саніпідем служба, замінений».
Місцеві ж чиновники запевняють — виникнення такої ситуації вони рано чи пізно очікували. Адже вже два роки, як шкільні їдальні ніхто не перевіряє.
Роксолана Джура, міський голова Бурштина: «Зменшення цих контролюючих функцій на органи санепідемстанцій, які два роки тому були накладені мараторій Ярсенієм Петровичем Яценюком, воно призводить на сьогодні, на жаль, до таких недолугих реформ».
Окрім другої школи, у місті перевірили й інші навчальні заклали, включно із дитячими садками. Щоб вберегтися від подібних випадків в майбутньому — чиновники вже замислились — а чи не створити їм при міській раді свою санепідемслужбу. Щоб та систематично перевіряла — чим і де харчуються діти.