ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: Встановити справедливу плату за користування надрами
Встановити справедливу плату за користування надрами
Категорія: Обласна влада, Екологія, Самоврядування, Соціальна сфера, Суспільство
Встановити справедливу плату за користування надрами, зокрема для нафто- і газовидобувних компаній, легалізувати забір гравію та вести чіткий облік рубки лісів — реальні кроки, які допоможуть Прикарпаттю значно поліпшити своє фінансове становище. Про це заявили депутати від партії «ВОЛЯ» під час звітних зустрічей у Богородчанах та Яремче. Зі слів депутата облради Ольги Галабали, Франківщина має достатньо природних ресурсів, щоби стати «багатою» областю. Задля цього необхідно змінити курс екологічної політики і розпочати з компаній, які користуються природними багатствами, а натомість повноцінно не сплачують податків місцевим громадам. Так, лише на території Богородчанського району працюють 5 компаній, які видобувають нафту і газ.
Ольга Галабала, депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ»: «У нас була дуже конкретна ціль — повністю легалізувати видобуток, змусити компанії платити плату за землю, екологічний податок та за спецкористування, податок, який йде в громади. Платити за ті збитки, які вони наносять громадам. Брати участь у пайовому фінансуванні розвитку сіл, де здійснюють видобуток».
Волівці кажуть, результати не забарилися: «Ми зафіксували, що Укрнафта по області в рік не сплачує 300 млн грн в місцеві бюджети. Це не платить за землю та інші податки. Ми отримали такий результат — Укрнафта заплатила 12 млн в ОДА на соціально-економічний розвиток населених пунктів, але тепер будуть у ручному режимі визначати, яким селам давати, яким ні».
Подібна ситуація і на Яремчанщині. З трьох потенційних великих нафтогазових родовищ, тільки селище Микуличин отримує щороку від Укрнафти майже 300 тисяч грн. за оренду землі. Крім того, горяни нарікають на ще одну біду — відсутність очисних споруд.
Ольга Галабала, депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ»: «В Яремче від Заросляка до Делятина нема очисних споруд. Ніде. Ми робили дослідження якості води в Пруті і та вода не придатна для технічного використання. Я не говорю про купання. Нашим принциповим завданням, поки ми в облраді, — збудувати очисні споруди, щоби Прут став чистим».
У той час народний депутат Юрій Дерев'янко зауважив, що причиною такого є корупційні схеми, які сьогодні потрібно викорінювати. З цим намагаються воювати волівці на усіх рівнях.
Юрій Дерев'янко, народний депутат України від партії «ВОЛІ»: «Наша політична позиція полягає в тому, що ми твердо стоїмо на тому, щоби Україна була сильною і мала свої збройні сили, щоби не було корупції. Ми категорично проти змін до конституції, яку запропонували щодо особливого статусу Донбасу. Ми твердо стоїмо на тому, що ті люди, які причетні до будь-яких корупційних дій, мають негайно подавати у відставку незалежно від того, чи це нардеп, президент, прем'єр».
Сьогодні основним напрямком роботи людей «ВОЛІ» залишаються екологічні питання. Зокрема, основними своїми завданнями бачать: змусити надрокористувачів платити по-справедливості, легалізувати видобування гравію, вирубування лісів, зокрема ввести електронний облік деревини, яку вирубують.