ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Категорія: Самоврядування, Соціальна сфера, Суспільство
З 1 липня цього року в Україні змінюються правила обслуговування житлового фонду. Згідно нового законодавства до середини літа усі власники житла, особливо квартир у багатоповерхових будинках, мають визначитись з формою управління ним і мають шанс стати повноправними господарями не лише власних квадратних метрів, але й прибудинкової території та приміщень спільного користування.
Управляти будинком самостійно, створити ОСББ чи залучити професійного управителя. До 1 липня власники квартир мають зробити свій вибір. Адже закон щодо особливостей здійснення права власності у багатоквартирних будинках почав діяти ще минулого року. Власники квартир у багатоповерхівках повинні обрати один з трьох варіантів до 1 липня. В іншому випадку — міська рада через конкурс самостійно призначить управляючу компанію.
Cамостійне управління та створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку — найкращі варіанти. Принаймні так вважають фахівці і навіть називають конкретні переваги.
Проте, перехід до нових форм управління завжди є складним, кажуть експерти. Адже більшість мешканців багатоповерхівок неохоче відмовляються від усталеної практики обслуговування ЖЕО, комунальних чи приватних організацій. В основному через брак інформації. Натомість, громадські активісти охочим створити ОСББ пропонують короткий курс навчання та юридичний супровід.
Створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку — це можливість самостійно вирішувати куди і як витрачати кошти квартплати, а також контролювати якість робіт.