ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Екологічні експерименти. На Прикарпатті уже найближчим часом планують оголосити війну масовому вивезенню гравію з річок. Перший пілотний проект запровадять у Калуському районі. А ще обласна влада збирається досліджувати забруднення атмосферного повітря, зокрема, наскільки промислові викиди впливають на ці показники. Про це повідомила заступник голови облради Ольга Галабала під час колегії Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області.
Уже незабаром на берегах Лімниці встановлять камери і відеореєстратори, а ще проводитимуть постійні екологічні рейди. Усе задля того, аби припинити масове вивезення гравію з берегів річок.
Ще один експеримент, який збираються втілити на Прикарпатті — отримати точні показники забруднення атмосферного повітря промисловими викидами. У селищі Брошнів-Осаді біля підприємства «Кроно» встановлять автоматизовану систему моніторингу якості повітря. Це обладнання в режимі он-лайн зможе показувати наскільки воно забруднене. Ольга Галабала зауважила, такі конкретні кроки передусім для того, щоби поступово врегулювати і змінювати екологічну політику в області, до якої сьогодні є чимало запитань. Одне з них до представників лісової галузі.
Ольга Галабала, заступник голови Івано-Франківської обласної ради: «Всі ці факти (щодо незаконного вирубування лісу), які були, там картина така: виписано лісорубний квиток на один обсяг лісу, або на 1 вид матеріалів, а по факту вирубується свіжа деревина і виводиться в значно більшому обсязі. За останні 2 місяці це є системні факти».
У той час лісівники заявляють, що такі факти не масові. Хоча статистика екоінспекції свідчить: під час майже сотні перевірок інспектори нарахували мільйони збитків довкіллю. Зокрема, найбільші суми зафіксували у Кутському лісгоспі — 1 млн грн та Осмолодському — 700 тис.
Олексій Голубчак, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства: «Ми також перевіряємо ці речі, у 90 випадках це не підтверджується».
У екоінспекції заявляють: за останній рік роботи виписали штрафів на десятки тисяч, коли збитки довкіллю — на мільйони. Інспектори кажуть, це все, що сьогодні дозволяють зробити їхні повноваження.
Ігор Яківчук, перший заступник начальника держекоінспекції в області: «Сума накладених штрафів за 2015 рік — 60 741 грн. Протягом звітного періоду нарахована сума збитків 5 млн 700 тисяч грн. Коли ми приїжджаємо і затримуємо машину з прокуратурою, СБУ, міліцією. І 4 поважні установи приходять, а що ми можемо зробити? Дати 300 грн штрафу, тому що в нас забрали повноваження нарахування. Якби можна було затримати той трактор-погружчик, загнати на штрафплощадку 1,2,33. Повірте, це було би набагато ефективніше».
За словами інспекторів, на Прикарпатті побільшало екозлочинів, відколи стало неспокійно на Сході. Кажуть, картина була б іншою, якби мали належні повноваження та засоби. Сьогодні в екоінспекції працює навіть не півсотні осіб. А перевіряти можуть лише планово, або ж за скаргами фізичних осіб.