ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Івано-Франківщина входить до п'ятірки областей України за кількістю виданих закордонних паспортів. Тільки торік такі документи отримали 105 тисяч прикарпатців. В обласному управлінні Державної міграційної служби заявляють, що найближчим часом на паспортну систему очікують зміни.
Відвідувачів стало менше, однак роботи не бракує. Від початку року в області працівники державної міграційної служби прийняли 28 тисяч заяв на отримання закордонних паспортів. Найбільше припало саме на період зимових свят. Нині ж в установі зазначають, що великого ажіотажу вже немає.
Тут отримують як документи громадянина України, так і для виїзду за кордон. Якщо паспорт біометричний, перед тим, як його видати, у власника перевіряють відбитки пальців. Однак на разі ця процедура не надто популярна. З 28 тисяч осіб, які подали заяви, лише 7 тисяч оформляють біометричний паспорт. Решта — віддали перевагу звичному. Начальник управління Сергій Саїв, зазначає, що прикарпатці або не сподіваються найближчим часом на безвізовий режим, або не хочуть заносити свої відбитки до міжнародної бази. Щоправда, останнього уникнути не вдасться, адже для отримання візи ця процедура теж необхідна.
Незалежно від того, біометричний чи звичайний паспорт оформляє людина, перелік документів потрібно подати мінімальний, зазначає Сергій Саїв. А саме — український паспорт та ідентифікаційний код. Довідок про відсутність судимості чи якихось юридичних зобов'язань — не потрібно, наголошують в установі.
Також, хоч і не дуже активно, прикарпатці змінюють звичні внутрішні паспорти на ID-картки. На разі такі документи видають тим, хто досягнув 16-ліття.
Зміни торкнуться і процесу реєстрації громадян за місцем проживання. На разі ці функції виконують як відділи міграційної служби, так і центри адміністративних послуг. Однак вже з квітня — реєструвати громадян на новому місці проживання будуть також місцеві органи влади, тобто сільські та селищні ради. Спершу вони просто збиратимуть дані і передаватимуть їх у міграційну службу. А вже з наступного року — процедура значно спроститься. Якщо тільки місцеві ради встановлять у себе відповідне комп'ютерне обладнання з доступом до загальноукраїнського паспортного реєстру.
В управлінні також запевнили, що до кінця року обладнання з доступом до реєстру буде встановлене в усіх куточках області. На разі у сімох районах ще немає можливості оформляти паспорти нового зразка. Проте до кінця року таким обладнанням мають забезпечити усі районні відділення служби. Наступного місяця таке оснащення мають отримати Верховина, Снятин, Рожнятів та Рогатин.