ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Дискусія щодо роздержавлення ЗМІ і прав журналістів
Категорія: Суспільство
Журналіст, читач і власник медіа. Хто головний у цьому трикутнику? Відповідь на це запитання шукали учасники дискусії, який організували громадська організація «Поступовий гурт франківців» та команда проекту «Київський діалог».
«Засоби масової інформації: життя між власником і читачем», — такою була тема дискусії. Як пояснили самі організатори, вони мали на меті підняти проблему цензури, стосунки власників і колективів. Ну і, звісно, оскільки більшість державних і комунальних ЗМІ зараз готуються переходити до нових форм власності, говорили про ризики і перспективи роздержавлення.
Правильний розвиток подій, за словами голови Незалежної медіа-профспілки України Юрія Луканова, це вихід місцевих органів влади з числа засновників певного медіа. Другим кроком має бути перетворення редакції трудового колективу у суб'єкти господарювання.
Роздержавлення — не єдиний виклик, який стоїть сьогодні перед медіа-простором України, вважає інформаційний аналітик Ігор Ткач. Він звертає увагу на те, що преса часто стає просто знаряддям політичної боротьби чи комерційних інтересів. А страждає від цього споживач. Попри це, ситуація зі свободою слова зараз краща, ніж у попередні роки, констатує Юрій Луканов.
Також експерти констатували, що однією з проблем ЗМІ, є низький рівень рентабельності. Оскільки ринок реклами у зв'язку з фінансовою кризою суттєво погіршив свої показники, тож практично всі мас-медіа відчувають фінансові труднощі.