ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
18 березня у світі відзначають день сну. Його ще можна назвати днем здорового і повноцінного життя. Адже нормальний сон — один з дієвих способів профілактики серцево-судинних захворювань та ожиріння. У той же час, недосипання — це сходинка до майбутніх інсультів, інфарктів, гіпертонії, нервових розладів. До речі, в Івано-Франківську уже кілька років діє унікальна лабораторія сну. Хто і що там досліджує?
Науковець Володимир Голуб показує, як працює діагностичний апарат. Людина засинає, а датчики записують три показники — потік повітря, насичення крові киснем, частоту і регулярність пульсу. Схоже на кардіограму, тільки набагато складніше. Тож потім ці показники розшифровуватимуть за допомогою спеціальних комп'ютерних програм. І таким чином — вираховуватимуть ризики для життя і здоров'я пацієнта.
Складне слово «неінвазивна вентиляція» — означає, що людина, лягаючи спати, вдягає спеціальну маску, яка під'єднана до невеликого апарата, що забезпечує потрібний тиск повітря у дихальних шляхах.
Розлади порушення дихання уві сні діагностують не лише в молодих. І не завжди в таких випадках можна обійтися без хірургічного втручання. Одна з умов успішної діагностики проблем сну є обстеження в отоларинголога. Ця процедура — проста, швидка і безболісна, зазначає лікар Наталія Комашко.
За словами Наталії Комашко, майже 90% українців мають проблеми з верхніми дихальними шляхами. Однак не всім ця вада заважає спокійно спати. Однак дуже часто проблему можна вирішити нескладною операцією. Її слова підтверджує і один з пацієнтів.
Лабораторія сну в Івано-Франківську спростовує звичні уявлення. Тут немає громіздкого обладнання і стелажів з пробірками. Натомість — компактні апарати. А деякі прилади настільки зручні, мініатюрні та прості в користуванні, що пацієнт може взяти деякі з них додому, щоб пройти обстеження у комфортних умовах.
Тож медики радять не нехтувати симптомами, адже порушення дихання під час сну може мати дуже сумні наслідки. Зрештою, сон — це третина життя людини, тож він має бути здоровим, спокійним і безпечним.