ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: Волонтери озвучили проблеми з медичним забезпеченням ветеранів АТО
Волонтери озвучили проблеми з медичним забезпеченням ветеранів АТО
Категорія: Армія, Медицина, Соціальна сфера, Суспільство
Пільги на папері, герої — в загальній палаті, ліки — за кошти меценатів і волонтерів. В Україні понад 50 тисяч учасників АТО не отримують передбаченої законом державної допомоги, бо просто не знають про неї. Таку сумну статистику озвучено на брифінгу Центру допомоги учасникам АТО та Департаменту охорони здоров'я області. Хто в цьому винен і як змінити ситуацію?
Для учасників бойових дій та членів родин загиблих на війні лікування та ліки мають бути безкоштовними. І на це передбачено кошти і в державному, і в місцевому бюджетах, зазначив начальник обласного департаменту охорони здоров'я. Зокрема, цього року в обласному кошторисі на ці потреби закладено 2 мільйони, до того ж, додаткове фінансування передбачено в районних і міських бюджетах. От тільки через різноманітні бюрократичні перепони не завжди ці кошти вдається ефективно використовувати. Зокрема, торік з мільйона гривень, закладеного в бюджеті Прикарпаття, використали лише 475 тисяч. Волонтери, які допомагають вирішити проблеми поранених бійців, наголошують, часто пільги існують лише на папері. А самі пацієнти навіть не знають, які права гарантувала їм держава.
Ще одна проблема, на якій акцентують увагу волонтери — аптеки, у яких учасники АТО повинні безкоштовно отримувати ліки. Кошти фармацевтам мали б відшкодовуватись із місцевих бюджетів. От тільки в двох районах — Калуському і Надвірнянському — не підписано договорів про це. А в обласному центрі ветерани досі не знають переліку аптек, куди вони можуть звернутися.
Окрім загальної проблеми недофінансування медичної галузі, часто причиною проблеми може стати людський фактор, зазначають волонтери. Учасники АТО соромляться запитувати про свої права, а лікарі забувають нагадати їм про це.
Учасники зустрічі домовилися, що до наступного понеділка на сайті ОДА з'явиться перелік аптечних установ, в яких за рецептами ветеранам безкоштовно видають лікарські препарати. Надалі такі зустрічі в обласній адміністрації планують зробити регулярними.