ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
За користування надрами — справедливі ціни. Між надрокористувачами та громадами Прикарпаття мають бути прозорі стосунки, а місцеві ради, на території яких розташовані кар'єри, мають отримувати дохід від їх оренди. На цьому наголосила заступник голови Івано-Франківської облради й очільник фракції «ВОЛЯ» Ольга Галабала. Вона разом із головою екологічної комісії облради Михайлом Якимчуком навідалися у села, де є кар'єри. Почали з Рогатинського району.
У селі Стратині — кар'єр, де видобувають пісок. За користування цим природним багатством підприємство сплачує від 70 до 90 тис. грн. до бюджету сільської ради. А натомість має вщент розбиті дороги та понищені оселі людей. Мешканці Стратина розповідають, через величезні машини з піском, які курсують селом, людські будинки, що попри дорогу, почали давати тріщини. Утім селяни не проти діяльності підприємства, але хочуть компенсації за завдані збитки.
У Стратині кажуть, дорогу латають майже щороку. І роблять це здебільшого за кошти винуватця — підприємства, яке орендує кар'єр. Однак такого ремонту не вистачає на довго, бо дорога не розрахована на такі вантажні перевезення, а об'їзної нема.
Станіслав Дідух, сільський голова: «Майже кожного року проводиться ямковий ремонт за рахунок фінансів підприємства. Держава на сільські дороги грошей не виділяє. Доводиться, щоби ситуацію залагодити і менше шкоди було людям, проводити ямочний ремонт».
У селі Липівка — кар'єр, де планують видобувати камінь для будівництва. Недавно на сході селян прийняли рішення надати дозвіл на його оренду. Серед п'яти претендентів обрали односельця. Той запевнив — проблем з дорогами не створить, оскільки видобуток буде вести за межами населеного пункту, тож вантажівки з каміння курсуватимуть об'їзною дорогою.
Роман Гринишин, голова районної ради: «Люди хочуть працювати, розвивати будівництво у селі і брати кар'єри чи землі. Це все на руку селу. Це — додаткові кошти, які будуть давати можливість більш ефективно працювати. Мати кошти, щоби впорядкувати садочки, школи. Питань дуже багато, проблем ще більше. А надходжень до бюджету цієї сільради є дуже мало».
Справедливі податки та надходження у бюджети місцевих рад — такою має бути ціна за користування природними багатствами, переконана заступник голови обласної ради, очільниця фракції «ВОЛЯ» Ольга Галабала. Чи так воно, зроблять висновки згодом, коли проведуть зустрічі по усіх районах Прикарпаття.
Ольга Галабала, заступник голови обласної ради: «У нас є 54 газо- і нафтовидобувні підприємства, і близько 100 інших корисних копалин видобувають. Область отримує 1,5 млн грн в свій бюджет за всі ці ренти. Це — мізер і ці питання треба вивчати. Чому маєте просити надрокористувача якусь допомогу, якщо би ви мали мати у своєму селі мільйон, два, три податку, за які ви б за кілька років зробили все, тому що це є ваша власність, ваші природні ресурси».
Перші підсумки зустрічей озвучать на засіданні екологічної комісії обласної ради, що має відбутись у середині лютого. До того часу Ольга Галабала та Михайло Якимчук зустрічатимуться з громадами Прикарпаття, на території населених пунктів яких працюють надрокористувачі.