ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: На Прикарпатті вже незабаром можуть з’явитись екологічні інспектори
На Прикарпатті вже незабаром можуть з’явитись екологічні інспектори
Категорія: Екологія, Суспільство, Фінанси
На Прикарпатті вже незабаром можуть з'явитись екологічні інспектори, які стежитимуть за ситуацією щодо стану довкілля. Про це йшлося під час засіданні комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. А ще говорили про основних платників екологічного податку та про те, як стан довкілля впливає на здоров'я населення.
Івано-Франківщина — одна з лідерів в Україні за обсягом екологічного податку. Найбільше екокоштів отримує лише Дніпропетровськ. За 2015-ий сплатили понад 230 млн грн екологічного податку, з них 128 мільйонів — пішли в обласний та міські бюджети. Левову частку цих грошей сплачує Бурштинська ТЕС — більше 90%. 214 мільйонів грн — компенсація за шкідливі викиди в атмосферне повітря.
Попри це є і проблеми. Більшість районів отримують мізерні суми екологічного податку. Так, підприємці Яремчанщини усі разом сплачують трохи більше 140 тисяч грн на рік за шкоду, яку завдають довкіллю своїм бізнесом.
Ольга Галабала, заступник голови обласної ради, керівник фракції «ВОЛЯ»: «Підприємці Яремчанщини, якщо вони розуміють, що сплачують податок, а він йде на те, щоби зробити очисні споруди в Татарові чи Микуличині, то вони будуть це робити. І тут не має бути позиція, що ми відразу прийдемо і їх оштрафуємо. Це має бути нормальний діалог з підприємцями, відкритість, співпраця».
Через забруднення довкілля страждають люди, заявляють активісти. Стан екології відбивається на здоров'ї. Тож аби стежити за екологічною ситуацію, в області можуть з'явитись інспектори. Заступник голови облради Ольга Галабала запропонувала долучати громадськість до контролю.
Ольга Галабала, заступник голови обласної ради, керівник фракції «ВОЛЯ»: «Постанова КМУ на фінансування природоохоронних заходів дозволяє нам здійснювати конкретні моніторинги чи перевірки, тому нам потрібно виробити механізм. Ми говорили про громадських інспекторів. Такий механізм передбачає повноваженнями екологічної інспекції для того, щоби ми могли моніторити і реагувати, робити постійні контроль і перевірку».
Тим часом члени комісії домовилися створити постійну робочу групу, яка почне вивчати, а згодом і вирішувати проблеми сплати екоподатку. А сама комісія покине стіни облради та проводитиме виїзні засідання по районах Прикарпаття, де будуть спілкуватись з місцевими чиновниками та представниками громад, щоби спільно та результативно вирішувати питання сплати екоподатку.
Михайло Якимчук, голова комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування: «Наступні 4 засідання по плану будуть виїзними. Основна мета екологічної комісії — наповнення екологічного податку, щоби кожна гривня з екофонду приносила екологічний ефект».