ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Роками без води. Частина Калуша вже 4 роки немає води. Тут не підведене централізоване водопостачання, нема води і в криницях. Кілька сотень приватних будинків роками рятуються, як можуть.
Богдан Левицький, мешканець Калуша: «Беремо бочку кубову, притягаємо прицепом. Заливаємо туда в криницю. На тиждень-півтора стає цієї води. Тут рядом є бочка кубова для дощівки. Збираємо воду з криші для технічних потреб».
Ось так родині Богдана Левицького, яка проживає у безводному мікрорайоні, доводиться виживати. Щотижня роблять по дві «ходки», щоби наповнити резервуар водою. І щоразу це сотня-півтори гривень. І так вже кілька років. Така ж ситуація і в сусідів.
Володимир Багон, мешканець Калуша: «От прицеп є. Бочку оцю ми грузимо на цей прицеп. Їдемо, де є колонка, просимо води і платимо гроші. Так завозимо воду. Мусимо ділитися. Куди подінемось? Ось так і виживаємо».
Володимир Коляник за останні роки має дві невдалі спроби знайти воду. Копав криниці, але безрезультатно. Зараз вони служать як резервуари для води.
Володимир Коляник, мешканець Калуша: «Я місцевий магнат, бо маю бочку і 2 резервуари. Фактично викопані криниці, але в них води нема. Туди наповнюю з бочки воду».
Рятує цілу вулицю старенька криничка у лісі за кілька сот метрів. З неї набирають води, щоби бодай приготувати їсти та випити чаю.
Богдан Левицький, мешканець Калуша: «Смачна вода. Це ми її беремо кожного дня. Так по 10–20 л набираємо для того, щоб приготувати їсти, кави, чаю зварити».
Однак на всіх води у цій криниці не вистачає. Бо крім місцевих сюди щодня за «доброю» водою навідується чи не пів Калуша.
Антон Охович, місцевий мешканець: «Каждий день. З ранку і до вечора. Тут вибирають повністю. За день знов находить повна криниця. І так люди спасаються тією криницею».
Знайти воду на своїх обійстях люди вже не намагаються. Пригадують, свого часу для цього навіть запрошували фахівців. Їхні висновки невтішні: у цьому місці води нема, бо шахтна порода. Тож єдина надія калушан, які живуть у безводному мікрорайоні Височанка, на центральний водопровід.
Ігор Матвійчук, міський голова Калуша: «Є проект до вулиці Почовського. Це порядка десь близько кілометра. Роботи розпочаті і будуть продовжуватись до повного завершення».
Про те, що вода з'явиться цього року — не береться говорити ніхто. Тим часом люди у відчаї, бо зима на носі. І проблема з водою лише загостриться.