ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
«З турботою про жінок». Упродовж жовтня в області тривав місячник діагностики патології грудних залоз. За цей час медиками краю проведено понад 1100 мамографій та зроблено більше 5 тисяч УЗД. З оглянутих більш як 55 тисяч жінок — у 85-ти запідозрили рак молочної залози. Які ще результати проведеного обстеження, що робити тим, хто запідозрив у себе страшну недугу, та як уберегтися від неї журналістам розповів заступник головного лікаря обласного онкодиспансеру Павло Семенів.
Він підкрадається непомітно і безболісно. А потім потрохи вбиває. За минулий рік від раку молочної залози померли майже 8 тисяч українок. Щорічно кількість його жертв зростає. Лише в Івано-Франківській області кожного року діагностують 340–360 випадків цієї недуги. У значної кількості пацієнток захворювання виявляють вже на 3–4 стадіях. Тому медики б'ють на сполох — обстеження або ж консультація фахівця мають бути обов'язковими.
Ризик захворіти раком для жінок, чиї бабуся, мама чи сестра мали пухлину грудей, у середньому в 2–3 рази більший. Утім, спадковість — це лише 10 відсотків від загальної кількості пацієнток. Решта 90 — цей вид онкології спричиняють зовнішні фактори. У групі ризику жінка будь-якого віку. Однак пік цього захворювання припадає на вікову групу жінок від 60 до 69 років. І головна причина — байдужість та пізнє звернення до лікаря.
Подолати недугу можна, кажуть лікарі. І вкотре наголошують, головним у боротьбі проти раку молочної залози залишається його раннє виявлення. Саме профілактика та рання діагностика дозволяють максимально ефективно провести лікування та продовжити життя жінці, переконують онкологи.