ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: Система накопичення і захоронення твердих побутових відходів
Система накопичення і захоронення твердих побутових відходів
Категорія: Конфлікт
Юрій Мороз, директор підприємства «Полігон твердих побутових відходів':"У такому стані, як зараз знаходиться полігон, термін його експлуатації буде складати <nobr>5–6</nobr> років, якщо ми і надалі будемо звозити, трамбувати і захоронювати.»
Сергій Чирва, громадський діяч, еколог:« У всьому світі сміття переробляється і на цьому ще заробляються гроші. Недолік нашої влади є звозять — скидають, звозять — скидають, накопичується і накопичується. Це може тривати до безкінечності.»
Олександр Шевченко, народний депутат України, кандидат на посаду міського голови Івано-Франківська:"Чиновники, коли дізнаються, що сотні мільйоні у цілій області фактично витрачається на утилізацію сміття, то такий лакомий кусочок видається їм. Ми почнемо з цього полігона, я переконаний, що у найближчі роки ми переробимо оце все сміття і те сміття, яке буде генеруватися містом, буде все перероблятисяі з того сміття буде вироблитися енергія іречі, які корисні суспільству.«
Підтвердження цих слів — програма «Івано-Франківськ — енергоефективне місто», розроблена інститутом розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" автори переконують, що проблему можна вирішити уже за кілька років.
Андрій Кір'янов, керівник програми «Івано-Франківськ — енергоефективне місто':"У планах велика програма по утилізації твердих побутових відходів, яка включає у себе у тому числі побудування заводу по сміттєспалюванню. Ми розглядаємо один з найбільш прогресивних і екологічно чистих методів сортування — це гідросепарація, яка побудована на звичайній воді. У воді важкі метали, все , що важче води осідає на дно, органіка залишається посередині, а папір, пластик залищається зверху. І шляхом продуву воно все здувається у контейнери, де і переробляється.»
Такі новітні заводи можуть самі себе забезпечувати енергією, більше того, забезпечувати нею цілі мікрорайони міста.
Олександр Шевченко, народний депутат України, кандидат на посаду міського голови Івано-Франківська:"Одне з перших рішень, яке буде винесене мною на сесію міської ради буде фактично — відновлення контактів з інвесторами, які мала наша область достатньо багато. Я переконаний, що знайду інвестора, який буде заохочений і ми посиприяємо йому у тому, щоб він прийшов сюди, швидко збудував переробне підприємство і більше не генерувалось сміття у нашому місті і нашій країні.«
Отож, сміття, яке заважало, а інколи і лякало неминучою екокатастрофою, можна буде використати з користю для міста. Для цього потрібне бажання і чесна влада, кажуть представники УКРОПу.