ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Польський подарунок для музею мистецтв Прикарпаття
Категорія: Мистецтво, Культура
Про експонати Музею Мистецтв Прикарпаття відтепер можна прочитати трьома мовами: українською, англійською і польською. Інформаційні таблички з описами художніх полотен підготували учасники молодіжного товариства «Млодий Станіславув» за сприяння польського фонду «П'ястун».
Музей мистецтв Прикарпаття є скарбницею образотворчого мистецтва краю. Його збірка охоплює унікальні пам'ятки галицького іконопису й барокової скульптури, творчість класиків західноукраїнського малярства, а також твори польських, австрійських, німецьких та італійських майстрів ХVIII-XX сторіч. Відтепер про всі ці безцінні скарби мистецтва можна прочитати трьома мовами. Такий подарунок усім поціновувачам мистецтва зробили прикарпатське товариство «Млодий Станіславув» спільно з опольським фондом «П'ястун».
Кшиштоф Павляк, голова фонду «П'ястун»: «То була велика праця, яка тривала кілька місяців. Перш за все необхідно було сфотографувати всі експонати, потім усе це перекласти. Дуже тішуся і сподіваюся, що нікого не ображу тим, що це — єдиний музей в регіоні, де є підписи польською мовою».
Кшиштоф Павляк підкреслив, що учасники товариства «Млодий Станіславув» усю організаційно-перекладацьку роботу виконали безкоштовно. Самі ж таблички розробляли і виготовляли в польському місті Ополє. Окрім цього, фонд «П'ястун» зробив ще один подарунок іванофранківцям. У Музеї мистецтв виступив відомий польський струнний квінтет «VOLOSI», який має чимало шанувальників в Україні.
Кшиштоф Павляк, голова фонду «П'ястун»: ««Волоші» мають у своєму репертуарі вальс «Станіславів». Не знаю, чи має подібну музику якийсь інший ансамбль. Тому сьогодні ми просто змушені бути тут. Це наш дарунок — і цьому музею, який колись побудував Потоцький, і дана шани самому Потоцькому. Звертаюся до всіх франківців — не оминайте увагою цей музей. Адже це місце з особливою історичною аурою. І музика тут теж лунає по-особливому».