ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Категорія: Суспільство, Самоврядування, Соціальна сфера
Місто своїми руками. У Бурштині завдяки фінансовій підтримці ДТЕК проводять конкурс проектів, які покликані зробити життя у місті більш комфортним. Їх пропонують самі ж мешканці Бурштина. Основна вимога участі у конкурсі — співучасть громади. Люди повинні долучатись фінансово і оплатити хоча б 10% від загальної суми. Цього року виграли 16 ініціатив бурштинців. Кошторис кожної — 30 тисяч гривень. Відтак ДТЕКу проекти обійшлися у понад 400 тисяч грн.
Вікторія Гриб, керівник департаменту зі сталого розвитку компанії ДТЕК: «Цей проект на сьогоднішній день є одним з найкориснішим, тому що люди змінюють свою ментальність. Вони не просто скаржаться на своє погане життя, вони починають розуміти, якщо вони візьмуть і самі щось зроблять у своєму місті, їхнє життя полегшиться».
У компанії розповідають: з кожним роком все більше заявок і все складніше обирати переможців. Цього року подали 32 проекти, реалізовують половину з них. Головні критерії, за якими обирають кращих — інноваційність та користь для громади. Цьому приклад дитячий ігровий майданчик в одному зі спальних районів Бурштина.
Володимир Василик, голова ініціативної групи: «Це унікальний район. У цих двох будинках живе 330 дітей. Тому для них це є свято. Ми встановлювали по черзі кожен з елементів. не встигли братись до другого, як на попередньому вже купа дітей».
Найменші бурштинці не натішаться. Навіть у погану погоду на майданчику бавляться діти. Спокійні і батьки за них, бо малеча не ходить далеко від дому.
Вікторія, 9 років: «Як не було цього майданчика, ми ходили десь бавитись з дітьми. Десь туда на качелі, біля Гранду. Тепер ми бавимось тут. Тут завжди багато дітей є».
В Бурштинській школі-садку поталанило цього року двічі. Заклад виграв одразу два проекти. На перший — музичне обладнання — чекали добрих 15 років. А вже 1-го вересня випробували нову власну апаратуру, яку виграли у рамках конкурсу «Місто своїми руками».
Руслана Лащ, керівник проекту: «Ми постійно позичали, домовлялися. Чекали поки заходи відбудуться у інших навчальних закладах, щоб провести їх у себе. Ми не мали змоги самі придбати — це дуже дорога апаратура — до 30 тисяч гривень».
Як тільки дозволить погода тут втілять ще й другий проект — «безпечна доріжка до школи». Він буде корисним не лише для вихованців закладу, а й для мешканців Бурштина.
Надія Паляк, директор Бурштинського НВК: «Вона не розрахована на те, що там повинні рухатись діти. Дві машини якраз нормально проїжджають. Це враховано. А те, що тут ходять діти, батьки, працівники Бурштинської ТЕС — це не враховано».
З 2013 в Бурштині в рамках конкурсу «Місто своїми руками» реалізовано 36 проектів загальною вартістю майже 800 тисяч гривень. Крім Бурштина програму втілюють ще у 14 містах та селищах, де розташовані підприємства ДТЕК.