ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Мільйони гривень — у нечистоти. Шість років тому Рожнятів залишився сам-на-сам з проблемою стоків. Тоді, 2009-го, тут розпочали будівництво нових очисних споруд. Виділили 4 мільйони гривень, стартували роботи. Однак досі райцентр потопає у відходах у прямому сенсі. Шостий рік неочищені стоки забруднюють Чечву — притоку однієї з найчистіших річок Європи — Лімниці. Громадськість та активісти партії «ВОЛЯ» здійснили екологічний рейд у Рожнятів.
Шостий рік селище Рожнятів не має куди скидати неочищені стоки. Раніше відходи перекачували до сусіднього Брошнева, що за 14 км. Щороку це обходилось бюджетові району до 50 тисяч гривень.
Володимир Красноштанов, еколог-експерт: «Стоки Рожнятова чистили у Брошневі, там були лісокомбінатівські очисні споруди. З часом вони вийшли з ладу і насосна станція, яка качала у Брошнів, вже їх не качає, бо колектор застарів. Він у багатьох місцях порваний, стоки витікали прямо на городи».
2009-го у Рожнятові почали будувати нові очисні споруди. Виділили 4 мільйони гривень з екологічного фонду Прикарпаття. Розпочали роботи. Тоді у селищі сподівались, що нарешті позбулись проблеми з відходами, але будівництво не завершили дотепер.
Ярослав Лутчин, начальник водного господарства у Рожнятові: «Ще до 2009 року у нас визріло питання — збудувати нові очисні споруди для Рожнятова. Бо 14 км гнати стоки — то не є реально. І навіть, якби ми хотіли відновити стару вітку, то це було би недоречно у економічному плані».
Сьогодні у Рожнятові збудоване приміщення для нових очисних, встановлені блоки для стоків. Проте, щоби запустити їх, потрібні гроші на обладнання самих споруд. Цього року область передбачила ще мільйон гривень. У Рожнятові кажуть, якщо за тепла очисні не запустять, доведеться чекати ще один рік та далі забруднювати ріку.
Михайло Якимчук, член партії «ВОЛЯ»: «Гроші виділяються, вони йдуть в нікуди. Виділили понад 4 мільйони гривень, в 2015 ще більше мільйона. Роботи не зроблені. Очисні починають руйнуватись. Щоби не вийшло так: ще не пустять в експлуатацію очисні споруди, як вже потрібно буде робити капітальний ремонт».
У «ВОЛІ» заявляють: екологічні кошти на Івано-Франківщині використовують неефективно, більше того, — не досягнутий природоохоронний результат. Відтак вимагають від Івано-Франківської ОДА оприлюднити звіт за останні 3 роки про використані 414 мільйонів гривень екологічних коштів. Активісти звертаються до влади, щоби та допомогла вирішити екологічну проблему Рожнятова та добудувала очисні споруди. Нагадаємо, на Прикарпатті «ВОЛЯ» разом з громадськістю вже перевірили стан очисних у Ворохті, Делятині, Солотвино, Товмачику та П'ядиках.