ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Учасники "Rapid Trident-2015" навчаються протидіяти терористам
Категорія: Армія
Кореспонденти обласного телебачення «Галичини» продовжують розповідати про міжнародні військові навчання, які тривають на Львівщині. Наступний репортаж — розповідь про урок, якому міжнародні інструктори приділяють чи не найбільшу увагу. А саме — про організацію і проведенню військових операцій у населених пунктах. Як американська армія протидіє умовним терористам, які захопили міста та села?
Один з найважчих, але й один з найважливіших навиків для кожного солдата і командира — організація та проведення бою у місті. Саме тому на навчанні «Рапід Трайдент» цьому елементу приділяють чи не найголовнішу увагу. За легендою навчання невелике село захопили бандитські угрупування. Розвідка доносить — цивільних у селі немає. Завдання міжнародного підрозділу — очистити населений пункт від терористів. Рота американських десантників береться за виконання цієї складної тактичної операції, яка вимагає чіткого планування. Свої позиції займає мінометна батарея, підходить техніка підрозділів інформаційно-психологічних операцій, готується до запуску безпілотник-розвідник. Коли все готово — противнику пропонують скласти зброю добровільно.
Однак противник до таких порад дослухатися не хоче. Тому по ньому відкриває вогонь мінометна батарея — звісно, на навчанні це лише якісна імітація польоту та вибуху мін. Після артилерійської атаки супротив терористів зупиняють крупнокаліберні кулемети, що замасковані у лісі. Вогонь прикриває і підрозділи, які входять до села і методично, хата за хатою звільняють його від озброєних бандитів. Звільнені будинки помічаються яскравою ганчіркою. Задачі нелегка — ворог може ховатися у кожному вікні, з'явитися з-за кожного кута. Проте підрозділ з нею порається — навіть вдається захопити двох терористів в полон. Їх ретельно обшукують — це також одне з обов'язкових завдань, як на навчанні, так і при реальній зачистці. Інструктор, який уважно спостерігав за ходом бою відмічає сильні і слабкі сторони підрозділу.
Гектор Рейдер, інструктор, капітан ЗС США: «Рота використала усі доступні засоби — безпілотник, який координував дії на полі бою, підтримку мінометів та підрозділу психологічних операцій перед наступом, синхронні дії взводів роти були добрі. В сучасності — бій в місті часте явище на арені бойових дій, і сьогоднішній сценарій ідеально його моделює. Рота, яка тренувалася робила сьогодні це вперше і для них це стало ідеальною нагодою витренувати спільні дії».
Тим часом поруч на полі тривають тренування із рукопашного бою. Українських морських піхотинців тренують морпіхи зі США.
Бет Брауер, інструктор: «За сценарієм навчань ми будемо протистояти агресивному неозброєному натовпу. Щоби контролювати його, змусити йти куди нам треба, потрібні відповідні знання. Ми зможемо знизити рівень агресивності натовпу і контролювати ситуацію».
Досвідчені українські морпіхи переймають знання, як старанні студенти, але зізнаються, хотілось би вже перейти до складніших елементів.
Після завершення тренувань навчання «Рапід Трайдент» перейде у активну фазу. І штаби, і підрозділи у полі відпрацьовуватимуть комплексний сценарій — звільнятимуть від терористів частину умовної країни. Тут вже інструктори помилок не пробачатимуть — оцінки виставлятимуться, як кожному окремому підрозділу, так і спільним діям міжнародного контингенту.