ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Майже 6 тисяч автомобілів на добу — такою нині є пропускна здатність траси Львів — Івано-Франківськ. Але невдовзі, переконані дорожники, кількість транспорту тут значно зросте, а от часу на подорож з Львівщини до Прикарпаття автолюбителі витрачатимуть набагато менше. А все тому, що розпочато реконструкцію автошляху, який з'єднує два обласні центри Західної України.
Напевно, не варто автолюбителям розказувати про якість шляху Львів — Івано-Франківськ. Капітальний ремонт дороги робили більш, ніж 30 років тому. Тут пригадуються слова іноземця, який весною вперше приїхав до Івано-Франківська на елітному ВМW. Цікавих поглянути на машину, він просив не підходити до неї, бо сказав, що вона, як і він, зараз ще перебувають у шоці. Не кращої думки про трасу і бувалі українські водії.
Павло Смаль, водій: «Я користуюся цією дорогою кожен тиждень, два рази на тиждень, в цілях роботи. Ця дорога давно потребувала ремонту — років десять тому бажано було її відремонтувати».
Юрій Лазаренко, начальник Служби автомобільних доріг Львівщини: «Практично ця дорога повинна була ремонтуватися ще 36 років тому. Тобто, тут пропущено більше трьох міжремонтних термінів. Ясно, що ми збільшимо і техніко-експлуатаційні показники дороги, ми збільшимо швидкість пересування по дорозі».
Важко уявити, скільки нових коліс через ями та нерівності довелося придбати водіям, а ще заплатити за ремонт ходової. Але з'явилося світло у кінці тунелю. Дорогу нарешті почали ремонтувати. Розпочались роботи від межі областей у напрямку до Львова та від міста лева у зворотному напрямку до Прикарпаття.
Олександр Шевченко, народний депутат України: «Завдяки старанням керівництва держави: президента, прем'єра, депутатів, урядом було прийнято рішення збудувати якісну дорогу Львів -Івано-Франківськ. Не знову ж таки, як то кажуть, потрошки залатувати ямки цілого регіону, що не принесе ніякого результату ні в туристичному плані, ні в іншому. Все ж таки було прийнято рішення, по-європейськи, відмінно, новими технологіями відреставрувати».
Використовується тут уже знайома Прикарпаттю технологія холодного ресайклінгу, яка застосована і випробувана роками на гірських дорогах, що ведуть до туристичного комплексу «Буковель», а також недавно її використала таж сама фірма ПБС, ремонтуючи вулицю Набережну ім. Василя Стефаника в Івано-Франківську, тим самим зекономила десятки мільйонів бюджетних коштів.
Олександр Шевченко, народний депутат України: «Береться стара основа дороги, додається ще шар щебеню, перемішується спеціальною от такою машиною. Перемішується з цементом і бітумною емульсією у відповідних відсотках пропорційних. І, відповідно, та дорога має величезну міцність».
Нова технологія не тільки надає міцність шляху та гарантію у десяток років, але й ще дозволяє економити бюджетні кошти, виділені на ремонт траси.
Олександр Шевченко, народний депутат України: «Хотів би відмітити високий професійний рівень Лазаренка Юрія — це керівник управління доріг Львівської області, який фактично сам запропонував зробити підсилення дороги методом ресайклінгу і, відповідно, забезпечив якісне виконання робіт. Небагатьох керівників обласних управлінь я бачив, які би могли так якісно, чітко і швидко організувати прозорий тендер. Тендерні документи були відкриті за ціною 388 мільйонів гривень. Тендер відбувся за 244 мільйона гривень. Тобто, це найнижча ціна фірми. Економія склала 144 мільйона. Це тільки на 42 кілометрах дороги».
Отож, уже у вересні ремонтники планують завершити роботи щодо реконструкції траси Львів — Івано-Франківськ. Тож, ласкаво просимо на Прикарпаття шановні іноземні та вітчизняні туристи. Час добратися до нас скоротиться, а автівки ваші, як і ви, вже не будуть шоковані бездоріжжям.