ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Івано-Франківськ у пошуках енергоощадних технологій та коштів на їх впровадження. Нагальна потреба — зменшення обсягів споживання природного газу. За даними «Івано-Франківськтеплокомуненерго», під час опалювального сезону 2014–2015 року підприємство спожило 31 млн кубометрів газу. Це на 21% менше від попереднього року і справа не лише у відносно теплій погоді. Зокрема 300 тисяч кубів газу зекономили на нових пальниках у котельнях. Також зекономили завдяки консервації трьох малоефективних котелень.
Цьогоріч Івано-Франківські тепловики розпочали реалізацію спільного проекту із Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією. Він передбачає встановлення 59 індивідуальних пунктів у підвальних приміщеннях споживачів, що дасть змогу максимально зменшити втрати тепла.
Тим часом підприємці Івано-Франківська, які не є клієнтами «Теплокомуненерго», взялися за розробку сучасних твердопаливних котлів. Результат їхньої праці — грубка довготривалого горіння, призначена для опалення житлових, виробничих і адміністративних будівель.
Головна перевага такого котла — зазначає батько Олександра — теж Олександр Єнько — те, що дрова можна закладати раз на 12 або навіть на 48 годин. Потрібно лише вибрати на програматорі зручний режим. А залежно від площі приміщень, які необхідно опалювати, розроблено два види грубок — потужністю 18 кВТ і 28 кВт.
Щоб мінімізувати втрати тепла, на стінках котла є фольгований утеплювач, а на дні — термостійка цегла. Котел безпечний і під час перебоїв з електроенергією. Градусник на дверцятах підказує власнику правильну температуру, а без нагнітання повітря вогонь поступово гасне. Завдяки такому котлу, підприємці повністю відмовилися від газу. Триповерхове офісне приміщення опалюють тільки дровами. Кажуть, що це й економічно вигідно, і екологічно — набагато безпечніше.
Підприємці розповідають, що розробили цей котел для власних господарських потреб. Згодом почали вдосконалювати виріб. Окрім технічних характеристик, взялися модернізовувати і програмне забезпечення. На разі, до грубок приєднано програматор польського виробництва. Тож хочуть замінити його на вітчизняний.
Економічні переваги винаходу оцінили і підприємці, і власники приватних будинків. Винахідники вже підрахували, що коефіцієнт корисної дії такої грубки — 89%. А затрати на придбання та встановлення можуть окупитися за один опалювальний сезон. Особливо, враховуючи теперішнє та майбутнє здорожчання природного газу.
Значними досягненнями внаслідок запровадження енергоощадних технологій хваляться і на комунальному підприємстві «Івано-Франківськводоекотехпром». За цим показником підприємство — один із лідерів з-поміж інших водоканалів України.
Та попри згадані успіхи і керівники комунальних підприємств, і представники малого та середнього бізнесу переконані, енергоощадні реформи в Івано-Франківську лише на початковому етапі. Для їх успішної реалізації необхідна порозуміння державної та місцевої влади, підтримка міжнародної спільноти і бажання громади — контролювати, не боятися новацій і відповідально ставитися до свого майбутнього.