ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Реабілітація швидкістю. На Прикарпатті волонтери вдались до незвичного методу відновлення життєвих сил і запропонували бійцям АТО, які пройшли жахіття війни, відпочити думками на спортивних автівках. Поки що вояки пробували себе у ролі штурманів.
Микола Галюков пройшов пекло. Спершу війна на Донбасі, потім 50 діб полону. Тепер відновлює сили на треках, каже, друзі півроку тому «підсадили» на швидкісну їзду.
Микола Галюков, реабілітований швидкісною їздою: «Це як дитяча мрія. Розумієте? От є той самий порш. На спортивних машинах почуваєшся зовсім по іншому. Якимось гонщиком».
Олександр Нідзельський, колишній командир Івано-Франківського Беркуту. Будучи на пенсії, разом із побратимами по службі, відправились добровольцями на фронт. Тепер вирішив пройти реабілітацію швидкістю. Для цього вибрав і відповідну автівку — одну з найшвидших на Західній Україні.
Олександр Нідзельський: «Враховуючи те, що мене хребет болить. Я шукаю місце. Ну тут кльово. Клин взагалі клином вишибають, тому, можливо, думаю, що так — певний підйом адреналіну, він дасть свої позитивні результати».
Власники швидкісних авто розповідають, такі машини не годяться для вуличної їзди. Тому своїми чотириколісними користуються не так часто.
Олексій Мотуляк, власник авто: «Це моє хобі, задоволення. Я радий з кимось поділитись цим. І в принципі машиною рідко виїжджаю. Мені зараз в задоволення, що виїхав нею і ще комусь це принесе задоволення».
Серед волонтерських машин є наддорогі екземпляри, як-от Бентлі та Порш. Цей перелік доповнюють професійні машини, які вражають своїми характеристиками. Їхні власники кажуть, щоби кермувати таким авто, потрібен детальний інструктаж та чимало навичок.
Віктор Павлик, власник швидкісного авто: «Тут двигун я зібрав десь порядка 500 к.с. Розгін до 100 км/год десь за 3,8–33,99 секунди. Машина тим більше на повному приводі, на спортивній резині. Тобто не так зовсім вона себе поводить на дорозі в керуванні, як звичайний автомобіль штатний».
Відчути адреналін від швидкої їзди зголосилися четверо військових, які пройшли усі жахи війни і сьогодні демобілізовані. На дебютній автореабілітації вони спробували себе у ролі штурманів, а вже після тривалих тренувань, деякі зможуть й самі сісти за кермо.
Володимир Андреєв, автор ідеї автореабілітації: «Щось схоже було в США після війни у В'єтнамі. От. Автолюбителі збиралися, давали можливість проїхатись бійцям. Було багато позитивних емоцій, казали, що це допомагало їм».
Обирати бійців АТО, яким потрібна автореабілітація, волонтери будуть разом із психотерапевтами. Адже воєнні жахіття хлопці переживають по-різному.
Галина Герасимів, психотерапевт: «Коли людина перезбуджена, добре було би, щоби реабілітація проходила на заспокоєння нервової системи».
Чого навчать колишніх фронтовиків, планують продемонструвати на День незалежності на масовому заїзді.