ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: Екуменічна діяльність Митрополита Андрея Шептицького
Екуменічна діяльність Митрополита Андрея Шептицького
Категорія: Релігія, Історія, Культура
2015 рік на Прикарпатті Українською греко-католицькою церквою проголошений роком Митрополита Андрея Шептицького. В області вже відбулись заходи з нагоди 150 річчя від дня народження Митрополита Андрея. Одним з помітних і таких, що запам'ятається надовго — була Екуменічна академія в Бурштинському енергетичному коледжі.
Аналізуючи сучасний стан української греко-католицької церкви і роль у її розвитку та становленні Митрополита Андрея Шептицького, окремі науковці-історики схиляються до того, що з часу свого заснування у 1596 році і до тепер зі стану переслідування вона майже не виходила. Міцна, непохитна і розгалужена українська греко-католицька церква була мрією Митрополита Андрея Шептицького. Він, уособлюючи церкву, діяв згідно кількох основних своїх доктрин. Перша і найголовніша — екуменічна. Саме Митрополита Андрея Шептицького називають предтечею Другого Ватиканського собору, який тривав з 1962 до 1965 року. І в декреті цього собору було записано, що римо-католицька церква іде на зближення з православними східними церквами.
За 15 кілометрів від Бурштина, у селі Лука, дві сім'ї вірних УГКЦ, ризикуючи своїм життям врятували єврейські родини і таких випадків було дуже багато. Саме ця діяльність, переконаний науковець, лягла в основу одного з декретів Другого Ватиканського собору. Ще однією з доктрин Митрополита Андрея Шептицького було державництво. Найбільшим неприятелем для українців Митрополит вважав самого українця. Про це він писав в одному зі своїх листів.
Екуменічна академія в Бурштинському енергетичному коледжі представила постать Митрополита Андрея Шептицького у доповідях не лише духовенства, історики-науковці підготували найрізноманітніші розповіді про багатогранну і неоднозначну постать Митрополита Андрея Шептицько, про якого попереду ще чимало відеоповідомлень у програмах обласного телебачення «Галичина».