ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: Екуменічна діяльність Митрополита Андрея Шептицького
Екуменічна діяльність Митрополита Андрея Шептицького
Категорія: Історія, Релігія
Метою своєї праці вважав Митрополит Андрей Шептицький об'єднання всіх під прапором Христа. «Не хочу, щоб хто-небудь сліпо йшов за мною. Бо і наука Христа не знає сліпого проводу, ні сліпого послуху — вона є наукою любові і свободи» — слова Митрополита Андрея Шептицького, 150 років від дня народження якого незабаром відзначатиме Україна. На Прикарпатті 2015 рік проголошений роком Митрополита Андрея.
Андрей Шептицький був першопрохідцем в екуменічній діяльності. Справу з'єднання Церков вважав святою, а єдність людей сприймав, як дар із неба, за який варто молитися все життя. Хотів не лише об'єднати українців у одній Христовій церкві, але й людей усього світу — в єдине Тіло Христове. Він листувався з православними ієрархами, налагоджував міжцерковні взаємини, обговорював надконфесійні моделі церковної єдності. Виступав з проповідями в Бельгії, Франції, Голландії, США, Італії, Англії, був учасником міжконфесійних конгресів.
Із листування Митрополита Андрея Шептицького знаємо, що шукав прихильників серед православних і католиків Росії. І знайшов. Духовні ієрархи і священики, дворяни позитивно і свідомо сприймали ідею об'єднання церков і людей.
Під час другої світової війни, зважаючи на політичну ситуацію, Андрей Шептицький створив чотири екзархати за межами Галичини: Волинський, Білоруський, Російський та Східноукраїнський. У друкованих працях оприлюднив концепцію міжконфесійного миру. Релігійне примирення розглядав, як перший крок до національного об'єднання.